Mam od kilku dni ból po lewej stronie pośladka. Ból jest decydowanie po lewej stronie i występuje w

2 odpowiedzi
Mam od kilku dni ból po lewej stronie pośladka. Ból jest decydowanie po lewej stronie i występuje w tej części ciała, na której się siedzi. Jeszcze troszkę bardziej na lewo od takiej wyczuwalnej kości (guza?). Mogę wymacać tą bolesność.Promieniuje do wewnetrznej części uda i do kolana. Boli przy siedzeniu, chodzeniu po schodach, ubieraniu np. butów. Boli też w nocy ale udaje się znaleźć wygodniejszą pozycję. Biorę NLPZ - tabletki + czopek na noc. Miałam teleporadę ale lekarz odmówił skierowania na usg czy Rtg argumentując, że bedzie dopiero potrzebne jak leki nie pomogą. (to stała praktyka w moim POZ). Leki trochę pomogły, ale bolesność się utzymuje. Proszę o informację jak zdiagozować przyczynę, jakie badanie powinnam zrobić (spróbuję prywatnie ale muszę wiedzieć o co poprosić). Będę wdzięczna za pomoc. Lat 65, z kręgosłupem lędźwiowym były problemy.
Witam,
Przede wszystkim jeżeli w dzień jest możliwość nie zażywania leków, to radziłabym zaprzestać. Brać lekarstwa przeciwbólowe tylko na noc, aby można było spokojnie spać. Organizm najlepiej się regeneruje w trakcie snu.
Przyczyn może być wiele, może to być problem od samego kręgosłupa, związane z układem pokarmowym, układem krążenia, nerwowym... itd. Należy udać się do dobrego terapeuty, który zrobi szczegółowy wywiad, a jeśli będzie uważał za stosowne wyśle na kolejne badania. Nie zalecam robić dodatkowych prześwietleń, może nawet to nie jest konieczne.

Pozdrawiam serdecznie. :)

Witam serdecznie, Przyczyn może być wiele, niemniej przy opisanych objawach w pierwszej kolejności zarekomendowałbym zdiagnozowanie czy to może nie kręgosłup jest przyczyną występujących dolegliwości. Objawy opisane przez Panią występować mogą m.in. w przypadku wypukliny/przepukliny krążka międzykręgowego (dysku) w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. W zdiagnozowaniu czy to jest przyczyną dolegliwości nie pomoże niestety RTG. Rekomenduję wizytę u fizjoterapeuty który specjalizuje się mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn. Dobrze przeprowadzona analiza i diagnostyka mechaniczna (testy) z dużą trafnością i w bezpieczny sposób pozwalają określić jaka jest natura problemu i jak najlepiej prowadzić terapię aby wyeliminować problem wraz z jego przyczyną. Specjalista może też właściwie pokierować co do pogłębionej diagnostyki (np. rezonans magnetyczny) jeśli uzna to za konieczne.
Sugeruję wizytę: Terapia kręgosłupa (kolejna wizyta) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.