Mam nerwicę lękową z typowymi objawami. Najbardziej mnie boli, że nie mogę jeździć sama samochodem.

1 odpowiedzi
Mam nerwicę lękową z typowymi objawami. Najbardziej mnie boli, że nie mogę jeździć sama samochodem. Nie daje rady, objawy przychodzą zaraz po 3 km. Na terapii behawioralnej byłam 4 lata, przerobiłam całe dzieciństwo, sprawy bieżące. Brałam również leki na początku paxtin, tritico odstawiłam z lekarzem oczywiście i po 3 miesiącach znowu musiałam wrócić do leków bo nie dało się noramlnie żyć. Dostałam servenon, którego nie biorę już od roku. Terapię skończyłam na własne życzenie w lutym tego roku. Już nie miałam siły omawiać w kółko jedno i to samo. Zaczęłam medytować była lekka poprawa, aż w maju znowu wróciłam do terapii tym razem psychodynamicznej. Poprawy nie ma jest coraz gorzej. Znowu przerabiam dzieciństwo dokładnie to samo co na tamtej terapii tylko z kim innym. Mam dość, co jeszcze mogę wypróbować żeby sobie pomóc. Miałam leki, mam psychoterapię z której jestem gotowa zrezygnować bo zamiast po niej być lepiej to jest gorzej. Wiem, że czasem jest regres, ale u mnie jest ciągła walka od 5 lat i poprawy jak nie było tak nie ma, ćwiczę oddech w ciszy medytując. Co jeszcze mogę zrobić dla siebie. Wszystko to już trwa 5 lat. Chcę normalności.
Witam, opisywane przez Panią doświadczenia terapeutyczne nie dokońca odpowiadają opisowi typowej terapii behawioralnej. Niestety medytacja, czy terapia psychodynamiczna prognozują efekty, ale zazwyczaj znacząco odroczone w czasie. Wobec Pani zrozumiałej frustracji, polecam podjęcie terapii poznawczo - behawioralnej, która w szczególny sposób "specjalizuje się" w trudnościach które Pani opisuje - oferuje wiele skutecznych narzędzi radzenia sobie, i jest też terapią krótkoterminową, skoncentrowaną na realnej poprawie samopoczucia i funkcjonowania. Terapia poznawczo - behawioralna jest terapią rekomendowaną w pierwszej kolejności w leczeniu opisywanych przez Panią dolegliwości.