Mam następujące objawy: - ciężko mi się oddycha przez nos i przez usta, im jest później tym jest go

1 odpowiedzi
Mam następujące objawy:
- ciężko mi się oddycha przez nos i przez usta, im jest później tym jest gorzej, a czasem nawet zaraz po obudzeniu się już bardzo trudno mi się oddycha
- mam uczucie jakby mi coś zalegało w drogach oddechowych i często odkrztuszam flegmę (czasem jest nawet żółtawa), chociaż nie jestem przeziębiona
- rzadko kiedy mogę wydmuchać flegmę nosem, nawet jeśli czuję, że mam ją w nosie, wtedy muszę bardzo mocno kaszleć żeby się jej pozbyć, a czasem nawet i to nie pomaga
- często mam dziwne uczucie na skórze klatki piersiowej i szyi, skóra jest wrażliwa na dotyk
- od mówienia tracę dech, więc staram się tego unikać
- czasem jest mi słabo.
Męczę się tak od pół roku, nie mam pieniędzy na leczenie prywatne, a na NFZ trzeba długo czekać w kolejkach. Miałam robione RTG klatki piersiowej (wszystko w normie), RTK zatok (w normie) i jedną turę testów na alergię (nie wykazały alergii), miałam w poprzednim miesiącu mieć robione testy alergiczne poraz drugi, ale przez obecną sytuację zostały odwołane.
Wyglada to na objawy przewleklego zapalenia zatok, ktore moze byc spowodowane roznymi przyczynami w tym alergia lub nieorawidlowa budowa gornych drog oddechowych , czyli np. krzywa przegroda nosowa stad byc moze trudnosci z wydmuchaniem wydzieliny lub obecnosc polipow w zatokach. Niestety Rtg zatok moze tego nie uwidocznic. Konieczna jest wowczas tomografia komputerowa zatok. Reasumujac konieczna jest wizyta u laryngologa ktory pokieruje na dalsze badania. Mozna podjac probe leczenia lekami przeciwalergicznymi oraz kroplami do nosa . Jesli sie poprawi to znaczy ze to alergia. Pomocne tez w odksztuszeniu wydzieliny moga byc nebulizacje z soli hipertonicznej lub z solanek kuracyjnych. Czasem reflux zoladkowo przelykowy moze powodowac podobne objawy, laryngolog moze ocenic to w czasie badania. Wydzielina zegajaca na tylnej scianie gardla jest wielkim problemem dla pacjentow ale takze dla lekarzy. Pozdrawiam serdecznie.