Mam napadowy świąd skóry. Dermatolog przez 7 lat nie pomógł. Dr. Rodzinna skierowała mnie d

2 odpowiedzi
Mam napadowy świąd skóry.
Dermatolog przez 7 lat nie pomógł. Dr. Rodzinna skierowała mnie do psychologa bo stwierdziła że to może być na tle nerwowym. Nie mam depresji, myśli samobójczych ani nic z tych rzeczy. Jedynie męczy mnie świąd skóry od 7 lat. Umiejscowił się w większych wargach sromowych i utrudnia życie płciowe bo jestem mężatką i często odmawiam mężowi kiedy bardzo mnie swędzi i jest podrażnienie. Psycholog przepisała mi tabletki FAXOLET 75mg. Wizyta telefoniczna szybka i o nic nie mogłam zapytać. Więc pytam tu, czy ten lek mi pomorze?? I czy złe samopoczucie po zażyciu minie?? Mdli mnie jestem ospała i poddenerwowana. Mam 2 dzieci i muszę się nimi zająć, być spokojna i przytomna.Jak długo może trwać leczenie mojego przypadku?? Dziękuję i pozdrawiam.
Leki rzeczywiście zapisuje lekarz, a nie psycholog. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę się skonsultować ponownie i dopytać o wszelkie niejasności - ma Pani do tego pełne prawo jako pacjent. Gdyby jednak nie podjęła Pani farmakotetapii lub okazała się ona niewystarczająca, szczerze zachęcam do konsultacji psychoterapuetycznej, najlepiej w terapii psychodynamicznej oraz z nastawieniem na pracę gabinetowa (a nie online). Specyfika Pani objawu, mimo niewątpliwej dokuczliwosci, wydaje się być znamienna, a tym samym uleczalna.

Powodzenia
Aleksandra Zaród

Zachęcam przyjrzeć się tematowi od strony psychologii, totalnej biologii. Ciało mówi coś do Pani, co takiego? Te zmagania mogę świadczyć o traumach seksualnych Pani z dzieciństwa, głębokim niedopasowaniu relacyjnemu lub też trudnemu przekazowi rodowemu wobec mężczyzn. Hipotez jest kilka. Trzeba zrobić wgląd na indywidualnej sesji. Do przepracowania.
Sugeruję wizytę: Poradnictwo psychologiczne - 528 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.