Mam na imię Sylwia i mam lat 29. Leczę się psychiatrycznie lekami na dzień Sertranorm oraz Pramolane

2 odpowiedzi
Mam na imię Sylwia i mam lat 29. Leczę się psychiatrycznie lekami na dzień Sertranorm oraz Pramolanem na noc od połowy grudnia 2017. Dr. Psychiatra stwierdziła depresję ze stanami lękowymi. Po wdrożeniu leków napady lęków i objawy somatyczne ustąpiły ale od jakiegoś czasu znowu zaczyna mi coś dokuczać. Kiedy poczułam się lepiej siedziałam (znowu) kilka dni do późna na laptopie, mówiąc sobie że to mój ''czas wolny'' (jestem mamą 3 latka) i zastanawiam się czy to przez zarywane kiedyś noce, wszystkie przeżycia z przeszłości oraz pół roku temu przed przeprowadzką awantury rodzinne, bo mieszkałam z siostrą i jej facetem oraz dzieckiem z naszą matką i moim facetem i dzieckiem - potem wiadomość o śmierci babci i teraz na dokładkę śmierć i pogrzeb mojego ojca - z którym miałam słaby kontakt, był alkoholikiem, byli po rozwodzie z mamą. Mimo to chyba za dużo w mojej głowie tego wszystkiego. Ciągle zamyślona jestem i rozkojarzona, spowolniona coraz częściej mam wrażenie że jakaś beznadzieja mnie otacza. Nie chodziłam na psychoterapię jeszcze nigdy w życiu i pierwszy raz w ogóle się leczę psychiatrycznie. Chciałabym znaleźć zaufanego psychoterapeutę, jednak niestety nie stać mnie na prywatne wizyty. Czy może mi ktoś coś polecić? Może Państwo wiedzą do kogo na NFZ w mojej miejscowości (Gogolin, woj. Opolskie, powiat Krapkowicki) mogłabym się udać i jak najbliżej mojego miejsca zamieszkania czyli Gogolina? Do tej pory myślałam że poradzę sobie sama. Kompletnie nie wiem gdzie iść a kolejna wizyta z moją psychiatrą 22-ego marca.
Może Pani uzyskać bezpłatną pomoc terapeutyczną w Poradniach leczenia uzależnień na NFZ. Pomagają tam osobom, które w swojej rodzinie miały osoby uzależnione. Takie poradnie są w prawie każdym większym mieście. Wykaz wszystkich jest na stronie Państwowej agencji rozwiązywania problemów alkoholowych.
Myślę, że w takiej placówce uzyska Pani najszybciej pomoc terapeutyczną. Można z niej korzyć na NFZ przez dwa lata.
Pozdrawiam Justyna Pojawa-Sidorowicz

Może zgłosić się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego w Gogolinie, jak również w Opolu. Później będzie miała Pani możliwość terapeuty do którego będzie Pani chodzić na terapię. Pozdrawiam