Mam lat 62. Od ponad dwóch tygodni( plus/minus) pojawiły się objawy w postaci nocnych mrowień i drę

1 odpowiedzi
Mam lat 62.
Od ponad dwóch tygodni( plus/minus) pojawiły się objawy w postaci nocnych mrowień i drętwienień, uniemożliwiających sen. Drętwienie i mrowienie dotyczy dłoni w różnych konfiguracjach ( najpierw jedna, potem druga, potem obie na raz. Jednak ciut częściej to dłoni prawej)
Miałam telewizytę u lekarza rodzinnego i dostałam 2 leki: opokan keto i neurovit.

W pierwszym dniu ich stosowania przespałam noc, ale obudziło mnie nadal mrowienie.
W drugim dniu również przespałam noc, obudziło mnie także mrowienie i drętwienie, które nie ustało w dzień. Był to inny rodzaj drętwienia i mrowienia w dłoniach i nogach. Obudwóch, przez cały dzień.
Stwierdziłam, że to przez neurovit ( skutki uboczne) i go już nie wzięłam. Mrowienie w nogach ustało.

Zadzwoniłam znów do lekarza rodzinnego chcąc wiedzieć co dalej. Leki zostały zmienione na:
-Anapran.
-magnez
-atarax

Po zmianie leków było chwilowo lepiej i znów budzi mnie drętwienie głównie prawej dłoni, dużo mocniejsze.

Jeśli chodzi o stan ogólny mam problemy z nadciśnieniem i cholesterolem. Biorę na stałe leki: Amlozek, ezechron oraz bibloc.
Ciśnienie 155/99/81
Jestem nałogowym palaczem oraz mam problemy z kręgosłupem ( na rtg kręgosłupa, wyszły nieprawidłowości) plus rwę kulszową.

Czy przyczyną może być kręgosłup? Do jakiego specjalisty się udać?
Przyczyn mrowienia, drętwienia może być bardzo wiele. Mogą je powodować zaburzenia w obrębie drobnych nerwów np. w przebiegu wieloletniej cukrzycy, po chemioterapii, w przypadku niedoboru witaminy B12.
Jeśli dolegliwości są ograniczone do jednej kończyny to może to być związane z uciskiem na duże nerwy. W przypadku drętwienia ręki na pewno warto wykonać RTG klatki piersiowej, a w razie nieprawidłowości tomografię komputerową klatki piersiowej; przy braku nieprawidłowości w tych badaniach rozważałbym też rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.