Mam kolege chorego na hemofilie , mam problem ze stawem kolanowym , czy terapia laserem cos pomoze ,

4 odpowiedzi
Mam kolege chorego na hemofilie , mam problem ze stawem kolanowym , czy terapia laserem cos pomoze , czy tez kolagen lub amonkokwasy w tabletkach ?
Witam, problem ze stawem kolanowym wymaga bardzo dokładnej diagnostyki w celu ustalenia przyczyny dolegliwości. Najlepiej będzie umówić się na wizytę u fizjoterapeuty, który na podstawie wywiadu oraz badania dobierze najskuteczniejszą terapię (biorąc pod uwagę dodatkowe schorzenia). Pozdrawiam

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby ustalił, czy faktycznie istnieje związek z chorobą wymienioną. Generalnie fizykoterapia, tabletki itp. są dodatkiem/uzupełnieniem do terapii manualnej i ćwiczeń. Pozdrawiam!
Dzień dobry,
Warto udać się do fizjoterapeuty w celu zdiagnozowania gdzie leży problem z kolanem. Najprawdopodobniej problem uda się usunąć poprzez terapię manualną. Biorąc pod uwagę chorobę podstawową, osobiście nie stosowałbym żadnej suplementacji oraz fizykoterapii bez kontaktu z lekarzem prowadzącym.
Hemofilia jest specyficzna choroba.Jezeli nie było urazu stawu kolanowego i blisko lokalizujacych się krwiakow to można leczyć zabiegami fizykoterapeutycznymi .Kolano należy zdiagnozować i to poprzez badania typu USG lub RTG na które wyśle lekarz ortopeda.a później do fizjoterapeuty Mozna zastosować laser ,fonoforeze z lękiem p/zapalnym i p/bolowym ale najpierw ocenić stan kliniczny stawu .Fizjoterapeuta oceni stan czynnościowy stawu a badania i ocenę struktor stawu lekarz