Mam kiepską dykcje wadę wymowy problem z wymową "S" mam 26 lat czy w tym wieku można udać się jeszcz

6 odpowiedzi
Mam kiepską dykcje wadę wymowy problem z wymową "S" mam 26 lat czy w tym wieku można udać się jeszcze do logopedy ?
Absolutnie warto wybrać się do logopedy, dorosłym jest znacznie trudniej pracować nad wadami wymowy niż dzieciom, lecz są sposoby, które niewątpliwie usprawniają precyzję mówienia.

Dzień dobry. Warto poprawić sobie komfort i jakość życia. Do mojego gabinetu przychodzą nawet ludzie po 40 tce. Najważniejsze jest zaangażowanie! Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia! Neurologopeda Tomasz Bobrowski
Szanowny Panie,
jest Pan bardzo młodą osobą, warto więc popracować nad swoją mową. Trzeba zatem udać się na konsultację logopedyczną i podjąć terapię. Jeśli będzie Pan sumiennie współpracował z terapeutą z pewnością wiele da się zrobić - także w Pana wieku. Warto.
Uważam, że wskazana byłaby także wizyta u ortodonty (ocena prawidłowości zgryzu) i laryngologa (ocena stanu migdałków, budowy anatomicznej narządów w obrębie jamy ustnej, gardła, krtani, nosa).
Pozdrawiam. Powodzenia.
Zapraszam na darmową konsultację przez Skype we wrześniu.
Pozdrawiam,
Maria Kieś
"Paidalogos"
Witam serdecznie,
nie ma żadnych przeciwwskazań, aby osoba dorosła rozpoczęła terapię logopedyczną. Jeśli uznaje Pan, że towarzysząca wada wymowy oddziałuje negatywnie na codzienne życie bądź po prostu chce Pan ją skorygować, proszę skontaktować się ze specjalistą. Dużo wytrwałości, ogromu zdeterminowania oraz wagonu cierpliwości. Tego serdecznie życzę.
Dzień dobry, pełna konsultacja logopedyczna pozwoli ocenić budowę i sprawność aparatu mownego a tym samym przyczynę wadliwej artykulacji głoski. W każdym wieku jest możliwe usprawnianie motoryczne.Efekty są uzależnione od stopnia wady oraz systematycznej pracy.Pozdrawiam.Beata Zachtej-neurologopeda,surdologopeda.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.