Mam dosyć dziwne pytania, otóż mam problem z wyjściami. I nie jest to problem związany z tym że nie

2 odpowiedzi
Mam dosyć dziwne pytania, otóż mam problem z wyjściami. I nie jest to problem związany z tym że nie mam żadnych znajomych, bo mam, po prostu czuje dziwną blokadę, mam wrażenie że nie chcą mnie tam. Wystarczy że dana osoba raz zaproponuje komuś żeby przyszedł do niej na imprezę a mi nie to już czuje się nie lubiana i nie potrzebna. Ale jest też druga strona, gdy już ktoś mi coś zaproponuje to odmawiam, najczęściej cieszę się na wyjście ale dochodzę do wniosku że chyba jednak wolę zostać w mieszkaniu, pograć, poczytać. Są też sytuację że wyjdę i potem myślę że mogłam nie wychodzić tylko odpocząć. Często też nie wychodzę bo mam wrażenie że to towarzystwo do mnie nie pasuje, ciężko nam znaleźć wspólny język i wolę poszukać jakiegoś innego, a nie się zmuszać. Koniec końców sama nie wiem czy w danym momencie chce wyjść czy nie, czy oczekuje zaproszenia czy nie, czy towarzystwo mi odpowiada czy nie, ale też czuje presję że coś stracę, jeśli nie pójdę, że będę mniej lubiana że nie zaproszą mnie np na sylwestra. Jednocześnie tak jakbym chciała wychodzić często i otaczać się ludźmi, ale z drugiej niemiłosiernie mnie to męczy i czuję że to albo nie to albo nie tacy ludzie. Nie bardzo umiem zrozumieć o co mi chodzi i w czym może być problem, więc liczę że ktoś z zewnątrz pomoże. Z góry dziękuję
Dzień dobry,
z Pani postu wyczuć można dwa skrajne dążenia- z jednej strony ma Pani chęć prowadzić ciekawe, bogate towarzysko życie, mieć znajomych, wychodzić z nimi,ale kiedy już Pani wyjdzie,ma Pani wrażenie,że robi cos wbrew sobie. Dobrze czuje się Pani we własnym towarzystwie, ale wtedy pojawiają się u Pani myśli i obawy dotyczące tego,czy jest Pani lubiana, czy nie traci Pani czegoś ważnego. Myślę, że obawy,jakie Pani towarzyszą są dość częste i dotykają wielu osób. Możliwe ,że z pomocą psychologa dotrze Pani do potrzeb,jakie stoją za Pani dylematami.
Życzę powodzenia!
N.Szymańska

Każdy z nas potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi i czasu spędzonego z samym sobą. W jakich ma się to odbywać proporcjach jest kwestią indywidualną. Osoby bardziej introwertywne wolą więcej czasu spędzać same lub w towarzystwie kilku bliskich znajomych. Częste imprezy w dużych grupach nowych osób są dla nich męczące. Ekstrawertycy potrzebują mieć więcej kontaktów z różnymi ludźmi. Ważne jest to, żeby znalazła Pani własny złoty środek. Kwestia wątpliwości czy jest Pani lubiana może dotyczyć poczucia własnej wartości. Nikt nie jest wstanie sprawić, by go lubili wszyscy. Czy to, że ktoś nie będzie Pani lubił zrujnuje Pani życie? Może wystarczy mieć kilku znajomych, z którymi dobrze się czuję i nie potrzebuję zmuszać do niczego? Być może dobrym rozwiązaniem dla Pani byłaby psychoterapia. Pracując z psychoterapeutą mogłaby Pani odpowiedzieć sobie na wiele nurtujących pytań. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Agnieszka Gudaniec