Mam dość złożony problem z oddawaniem moczu w miejscach publicznych(według mnie Paruresis) w dodatku

5 odpowiedzi
Mam dość złożony problem z oddawaniem moczu w miejscach publicznych(według mnie Paruresis) w dodatku męczą mnie ciągle ranne biegunki strach przed wyjściem do pracy(zdiagnozowane ZJD). Chciałbym udać się do psychologa problem polega na tym, że nie wiem w jakim nurcie psychoterapia da jakikolwiek efekt w moim przypadku? Jak długo trwa taka psychoterapia ile kosztuje?Ewidentnie ciało mam zdrowe ale problemy psychologiczne rzutują na resztę organizmu dając efekty psychosomatyczne...pozdrawiam Krystian
Skuteczna może być terapia kryzysowa wykorzystująca hipnozę. Może Pan znaleźć mnie w Internecie i umówić się na konsultację. W wielu podobnych problemach pomogłem. Andrzej Augustynek

Dzień dobry
Proszę spróbować umówić się na psychoterapię u psychoterapeuty pracującego w nurcie ericksonowskim .
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Anita Lenartowska Hałoń
Witam
W opisanym problemie najlepsza będzie terapia poznawczo - behawioralna, czas trwania terapii trudno jednoznacznie określić bo zależy od wielu czynników między innymi od Pana gotowości i zaangażowania w ćwiczenia, ale mówimy tu o miesiącach a nie latach terapii.
Joanna Frąckowiak
Dzień dobry Panie Krystianie,
rzeczywiście nasza psychika jest nierozerwalnie połaczona z ciałem i czasem nasze nieświadome konflikty wewnętrzne powodują takie napięcia, które przenoszą się na ciało akurat. Zawsze taki objaw pełni jakąś funkcję dla nas, której oczywiśnie nie znamy, przed czymś nas chroni. Z problemami psychosomatycznymi pracuje się w nurcie psychodynamicznym, który zajmuje się nieświadomością, wewnętrznymi napięciami itp. Są także terapie grupowe w tym nurcie trwające po kilka miesięcy. Trudno powiedzieć, ile terapia indywidualna może trwać u danej osoby oraz czy bardziej przydatna byłaby dla Pana terapia grupowa czy indywidualna, ponieważ każdy przychodzi z indywidualnym zestawem cech i problematyką. Spotkania indywidualne odbywają się 1-2 razy w tygodniu, koszt spotkania to ok 100zł. Na pewno minimum kilka miesięcy trwa taka terapia, czasem do kilku lat. Ważne jest to, co Pan pisze, że wyniki wskazują na zdrowe ciało, zatem można wnioskować z duzym prawdopodobieństwem, że przyczyny leżą w psychice.
Warto skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej, na której psycholog będzie mógł poszerzyć rozumienie Pana problemów, zebrać dokładny wywiad i zaproponować najlepszą formę pomocy.
Pozdrawiam
Barbara Matla
Uważam, że w Pana przypadku wskazana by była psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Terapia ta określana jest jako krótkoterminowa, jednak na ten moment, uwzględniając podane przez Pana informacje, ciężko określić dokładny czas psychoterapii, gdyż jest to uzależnione od wielu czynników.