Mam całkowicie niwydolną żyłę odstrzałkową - średnica żyły - 7,6 mm. Czy można ją zlikwidiwać metodą

8 odpowiedzi
Mam całkowicie niwydolną żyłę odstrzałkową - średnica żyły - 7,6 mm. Czy można ją zlikwidiwać metodą skleroterapii? Czy też bezpieczniejsze będzie zamknięcie żyły metodą laserową.? Czy skleroterapia w moim przypadku jest bezpieczna? Jeżeli tak czy zabieg wykonuje się jednorazowo czy też będzie trzeba wykonać kilkokrotnie wstrzyknięcia (zabieg przeciągnie się znacznie w czasie?)
Lepiej wykonać termoablację laser lub RF. Może być rownież klej. Skleroterapia nie da gwarancji na sukces. Owszem można ewentualnie powtarzać w przypadku niecałkowitego zsmkniecia. Skuteczniejsza jest metoda farmakologiczna-mechaniczna Flebogrif.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jestem zwolennikiem leczenia operacyjnego takiej przypadłosci.
Witam,
Obie metody są dobre. Może się jednak zdarzyć, że trzeba będzie powtórzyć zabieg skleroterapii.
Witam
Sama skleroterapia może okazać się niewystarczająca. Proponuję rozważyć ablację farmakomechaniczną - Clarivein lub Flebogrif. Rozsądny byłby także klej tkankowy. Odradzam metody termiczne w tej lokalizacji.
Pozdrawiam
Obie metody są skuteczne z przewagą lasera. Szczegółowych informacji udziela lekarz kwalifikujący przed zabiegiem.
Żyła odtrzałkowa jest bardzo "wdzięcznym " naczyniem do leczenia. Metoda laserowa jak i metoda skleroterapii są bardzo bezpiecznymi metodami.W celu oceny ilości zabiegów konieczna jest wizyta i wykonanie badania usg - zapraszam serdecznie do Centrum Flebologii - pozdrawiam Łukasz Paluch
Witam,
do żyły odstrzałkowej polacane są raczej metody chemicznej ablacji - ze wzgledu na biegnący w okolicy tej żyły nerw, najskuteczniejsza to klej tkankowy, mniej skuteczne fakmakomecheniczne np Clarivein, najmniejszą skutecznością charakteryzuje się skleroterapia. W przypadku skleroterapii należy liczyć się z koniecznością powtórnych zabiegów. Pozdrawiam
W doborze metody leczenia średnica jest ważna, ale nie tylko ona warunkuje kwalifikację do konkretnej metody leczenia. Żyły o takiej średnicy mogą jak nadawać się, tak i nie nadawać się do wymienionych metod leczenia. Proponuję skonsultować się bezpośrednio z ośrodkami wykonującymi takie zabiegi.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.