Mam ból karku kręcąc głową na boki i w górę i w dól czy ktoś potrafi mi pomóc ??? i jaka morze być p

32 odpowiedzi
Mam ból karku kręcąc głową na boki i w górę i w dól czy ktoś potrafi mi pomóc ??? i jaka morze być przyczyna ? mam 47 lat lekarz rodzinny powiedział że to starość i że lepiej już nie będzie
W tym przypadku zachęcam do wizyty u fizjoterapeuty, który pomoże zrobić porządek z mięśniami i ustawieniem stawów. Powinien mieć kwalifikacje w zakresie terapii manualnej. Pozdrawiam

Dzień dobry.
Z podanych informacji nie można udzielić jednoznacznej, dokładniej a przede wszystkim trafnej diagnozy funkcjonalnej. By tego dokonać należy zebrać szczegółowy wywiad, dokonać oceny funkcjonalnej całego ciała w statyce i dynamice (konkretne testy ruchu i utrzymania pozycji) oraz ocenić palpacyjnie(dotykiem) stan napięcia tkanek (mięśni, powięzi, nerwów, narządów wewnętrznych etc.) Wielu terapeutów prezentuje zróżnicowany pogląd na przywracanie sprawności swoim pacjentom-część będzie preferowała techniki stawowe(podejście bardziej strukturalne) inni z kolei zaproponują terapię ruchem (terapia funkcjonalna). Zgodnie z zasadą formowania leja diagnostycznego w każdym przypadku należy dokonać na wstępie możliwie szerokiego spojrzenia a następnie przez wnioskowanie zawężać do specyfiki problemu danego pacjenta. Pozwala to uniknąć pominięcia istotnych czynników mających wpływ na planowanie, dalsze postępowanie a ostatecznie na uzyskanie zamierzonych rezultatów terapii.
Wniosek końcowy:proponuję zasięgnąć opinii fizjoterapeuty specjalizującego się zarówno w globalnej terapii funkcjonalnej ( koncepcja PNF,NDT-Bobath, Kinetic Control)jak również globalnej pracy na tkankach miękkich (np. manipulacja powięzi wg Stecco, łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS).
Co do opinii lekarza-to się nie zgodzę: nie każdy w tym wieku ma takie objawy. Myślę jednak, że to jest powszechne, że niezależnie od profesji wolimy powiedzieć cokolwiek (nawet kompletne głupstwo) niż przyznać się do granic własnych kompetencji i odesłania/skierowania do innego specjalisty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Daniel
Witam
Tak jestem w stanie pomóc. Przyczyną najczęściej jest nadmierne napięcie tkanek miękkich i niewłaściwa ich praca biomechaniczna . Właściwe podejście eliminuje problem bezpowrotnie.
Pozdrawiam
Proszę spróbować znaleźć fizjoterapeutę i udać się wówczas na wizytę. Może będzie coś więcej wiadomo i uda się pomóc.
Pozdrawiam
Witam. Uważam, że przemyślana fizjoterapia na pewno pomoże.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam.
Jest możliwość zmiany pomocy. Proszę udać się do terapeuty metody McKenziego. Na wizycie diagnostycznej się wszystko wyjaśni.
Pozdrawiam.
Proszę się nie sugerować taką diagnozą lekarską ponieważ na szczęście nie jest ona trafna :) . Dlatego ,że w takiej sytuacji dotyczyłaby ona większości z nas - skazanych na ból i ograniczenia ruchu.Natomiast prawda jest taka ,że nawet aktualnie pomagam jednemu z moich pacjentów ,który ma 91 lat - z powodzeniem pozbywać się bólu i ograniczeń funkcjonalnych :). Dlatego zachęcam do poszukania przyczyny bólu u specjalistów,którzy się nim zajmują. Przetestują funkcjonalnie postawę -w dynamice i statycznej postawie ciała.Z pewnością gdy pojawią się jakieś wątpliwości innej natury niż biomechaniczne doradzą badania konwencjonalne.Pozdrawiam.
Lubię takie wyroki lekarskie... Terapia manualna u doświadczonego fizjoterapeuty na krócej lub dłużej ale zawsze pomaga. Przyczyny bywają różne, trzeba dokładanie przetestować i brać się za leczenie (być może szyi i całego kręgosłupa)
Dzień dobry,
Przyczyn może być kilka. Od złej pozycji podczas snu, złej postawy w ciągu dnia, zwyrodnienia czy też przeciążenia mięśniowe. Proszę spróbować sobie odpowiedzieć na te kilka pytań, może wtedy będzie Pan/Pani wiedzieć więcej i w którym kierunku skierować leczenie. Pozdrawiam
Witam, ciężko stwierdzić bez badania pacjenta jaka może być przyczyna takiej dolegliwości bez zbadania pacjenta. Oczywiście nie jest to starość bo nie wszyscy nawet dużo starsi pacjenci maja podobny problem. Zalecam zgłosić się na wizytę do fizjoterapeuty lub osteopaty aby zdiagnozować problem i go usunąć. I proszę nie wierzyć lekarzowi, może być lepiej :)
Zapraszam do gabinetu.
Najprawdopodobniej to spięte mięśnie karku powodują te objawy + przyblokowane stawy kręgosłupa szyjnego. Oczywiście, że można pomóc - należy udać się do fizjoterapeuty, który te mięśnie rozluźni i uruchomi odcinek szyjny
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Przyczyn takich dolegliwości może być bardzo wiele, ale najczęściej - w ponad 90% - przyczyna jest mechaniczna bez podłoża poważnej patologii. Istotne jest bardzo dobre zdiagnozowanie i właściwie prowadzona rehabilitacja za pomocą ćwiczeń leczniczych ewentualnie terapia manualna - skutkować to powinno eliminacją dolegliwości poprzez wyeliminowanie przyczyny bólu. Proszę poszukać fizjoterapeuty, który specjalizuje się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa, ewentualnie zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Zdecydowanie zachęcam do konsultacji z fizjoterapeutą.Przyczyn może być wiele,za mało informacji.Pozdrawiam
Najprawdopodobniej ból pochodzi z odcinka szyjnego kręgosłupa i oczywiście specjalistyczna rehabilitacja może go wyeliminować.
Witam, to nie jest starość, to klasyczne objawy podrażnienia. Być może Pana przewiało, bądź coś strzeliło w kręgosłupie szyjnym. Fizjoterapeuta z pewnością pomoże. Zapraszam
Myślę, że jest duża szansa Panu/Pani pomóc, polecam wizytę fizjoterapeutyczną lub osteopatyczną, wówczas oceni Pan/Pani wspólnie ze specjalistą indywidulne możliwości terapeutyczne.
Dzień dobry,
na to chwilę trudno jest ustalić jaka może być przyczyna bólu w odcinku szyjnym kręgosłupa, która pojawia się podczas ruchu. Taki pacjent z takim opisem dolegliwości na pewno wymaga badania podmiotowego i przedmiotowego wykonanego przez specjalistę. Czyli przeprowadzenia skrupulatnego wywiadu z chorym oraz badania fizykalnego, funkcjonalnego. W razie potrzeby można zlecić badania dodatkowe (obrazowe) i na tej podstawie stawiać diagnozę. Nie ma takich schorzeń, chorób jak "starość" i nie można założyć po takim opisie "że lepiej już nie będzie" na pewno to co mogę polecić to więcej nie iść do tego lekarza gdyż jest niekompetentny. Polecałbym raczej wizytę u dobrego fizjoterapeuty.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Witam,

takie dolegliwości bólowe mogą mieć różne podłoże i bez dokładnej diagnostyki ciężko powiedzieć jednoznacznie jaka może być przyczyna i czy faktycznie można temu zaradzić. Natomiast w wielu przypadkach główną przyczyną są zmiany w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa, nieprawidłowa sylwetka (np. pochylenie głowy do przodu, tworzenie tzw. wdowiego garba) która może patologiczne napinać mięśnie obręczy barkowej, odcinka szyjnego kręgosłupa, sięgając nawet w okolicę łopatek.

Wydaje mi się, że warto spróbować konsultacji fizjoterapeutycznej, gdzie można by było wykonać szereg działań w celu poprawy stanu zdrowia. Zaczynając od najprostszych rzeczy jak masaż, być może suche igłowanie (terapia na punktach spustowych mięśni, miejscach najbardziej napiętych), fizykoterapia - laser HIL, fala akustyczna. Ewentualnie zastosować na co dzień ćwiczenia, które mogłyby zmniejszyć przeciążanie tej okolicy.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Podstawa to diagnostyka obrazowa i szczegółowe badania, i szereg pytań na które Pan/i powinien odpowiedzieć... jak np. jaki charakter pracy Pani/i wykonuje?od kiedy występują ból ,czy przypomina Pan/i sobie konkretna sytuacje czy zdarzenie być może po której sie nasilił ? Czy ból dotyczy typowo odcinka szyjnego kręgosłupa czy całej obręczy barkowej (czyli ramiona ,barki ), czy zachodzi on w dół ? Czy występują objawy neurologiczne zaburzenia widzenia np. Drętwienia mrowienia rak , zawroty głowy ,problemy z widzeniem itd Najlepszà opcja i tego sie trzymajmy jest zespół przeciàżeniowy kręgosłupy wynikający z nieprawidłowej postawy, przeciążenia, silnie napiętych mięśni i wystarczy popracować nad .....początkowo rozluźnieniem mięśni karku i obręczy barkowej (ciepłolecznictwo/solux, lub zabiegi prądowe , dużą poprawę niesie tez laser czy ultradźwięki ).
Osobiście miałam duzo pacjentów u których z pozytywnym skutkiem stosowałam KinesioTaping, aby bez bólu potem rozpocząć ćwiczenia wzmacniające obręczy barkowej i szyi (ćwiczenia z taśmą TheraBand itp.) które pozwolą funkcjonować bez bólu. Podstawą tez są nawyki, wady postawy i fizjologiczne odprostowania kr szyjnego na przykład ..które z wiekiem mogą dawać tego rodzaju dolegliwości).
Drugą wersja tą mniej optymistyczna są objawy neurologiczne o których wspomniałam na początku , do których podchodzimy już ostrożniej, lecz tak jak powiedziałam bez badań szczegółowych (obrazowych)na które powinien skierować lekarz nic nie możemy dalej powiedzieć.
Nie zmienia to faktu że kluczowa role odgrywa w leczeniu przyglądniecie sie swojej postawie ..temu ile czasu spędzamy, za biurkiem, w aucie .,itd..w wymuszonych pozycjach dla kręgosłupa szyjnego lub np.na czym śpimy..w jakiej pozycji jest nasza głowa...
Kiedy to zaobserwujemy lekarzowi czy fizjoterapeucie po dokładnym wywiadzie (a nawet jak takowego nie zrobi)..sami mówiąc o wszystkim pozwolimy znaleźć terapie i metodę leczenia odpowiednia dla naszego przypadku.
Na tak postawione pytanie można udzielić jedynie bardzo ogólnej odpowiedzi. Przyczynę należy określić na podstawie wyników badania klinicznego i obrazowego. W większości przypadków, przy takich objawach, zaleca się leczenie zachowawcze, którego podstawą jest dedykowana fizjoterapia (np. Metoda McKenziego). Pozdrawiam
Proszę zmienić lekarza...starość w medycynie to termin odnoszący się do ludzi 75 lat plus :-) Myślę że da się Panu/Pani pomóc. Prawdopodobnie problem wynika z dysfunkcji kręgosłupa szyjnego na poziomie C4-C5-C6. Zapraszam do gabinetu Hand-Med Radom. Pozdrawiam Grzegorz Zaborowski
Po szybkiej diagnostyce zapewne większość terapeutów pomoże Pani:)
Fizjoterapeuta na pewno pomoże, lekarze rodzinni często mówią głupoty :)
Szanowna/y Pani/e,
wszystko zależy od przyczyny. Są dolegliwości, które można "usunąć" już podczas jednej wizyty, na inne potrzeba 5 czy 10 wizyt, a są takie które kwalifikują się jedynie do zabiegu operacyjnego.
Nie obejdzie się bez wizyty w gabinecie u Fizjoterapeuty oraz wnikliwej analizy Pana/-i przypadku.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam.
Proszę nie wierzyć w takie opinię, że w tym wieku to już nic nie pomoże. Gwarantuję, że po 1/2 zabiegach z Pinopresury+terapia manualna poczuje się Pan/Pani o wiele lepiej i efekt utrzyma się na długo :)
Przyczyn może być wiele: brak ruchu, niewłaściwie dobrana aktywność fizyczna, stała pozycja w pracy, nadmierne napięcie mięśniowe, złe ustawienie kręgów szyjnych pierwsiowych i lędźwiowych, zaburzenia psychosomatyczne ....
Jeśli chce Pan/Pani sobie ulżyć i zapomnieć o tym problemie zapraszam do gabinetu
Pozdrawiam :))
Witam,opinii lekarza rodzinnego nawet nie skomentuję. Przyczyn może być bardzo wiele. Najprawdopodobniej przyczyna jest o charakterze mięsniowo-powięziowym. Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który wykona badanie funkcjonalne i terapię.
Pozdrawiam
Lewandowski
Witam serdecznie!
Musimy zebrać zdecydowanie szerszy wywiad Pana / Pani dolegliwości. Jeżeli jest to uszkodzenie stawu w obrębie odcinka szyjnego z pewnością da się Panu pomóc.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan
Dzień dobry, aby dokładnie określić przyczynę Pana problemów należy wykonać diagnostykę obrazową (RTG/MRI/TK) kręgosłupa szyjnego a także wykonać kilka prostych testów funkcjonalnych różnicujących problemy w obrębie tkanek miękkich lub kości i stawów. Wprawny fizjoterapeuta na pewno wykona takie testy i odpowiednio zinterpretuje wyniki badania obrazowego i co najważniejsze - od razu zaaplikuje terapię. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
Witam,
Przyczyn dolegliwości może być wiele. Proponowałbym udać się do fizjoterapeuty aby ustalić przyczynę i zastosować odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Witam i...to nie starość :)
proszę udać się do innego lekarza lub terapeuty od kręgosłupa.
Pozdrawiam.
Witam, to nie starość... Zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty, który zbierze od Pana pełen wywiad, zbada Pana funkcjonalnie, ustali przyczynę problemu oraz zaplanuje i wdroży leczenie.