Mam bardzo duży problem z moimi rodzicami. Często mnie wyzywają głąbów lub nieudaczników lub debili

2 odpowiedzi
Mam bardzo duży problem z moimi rodzicami. Często mnie wyzywają głąbów lub nieudaczników lub debili i robią problemy z byle jakiego powodu. Gdy byłam małą dziewczynką często moja matka mnie biła pasem, rakietą od tenisa bądź kablem. Bardzo płakałam przez to i do dziś mam problemy ze swoją psychiką. Oni mi tłumaczyli że musiałam dostać bo należy się im szacunek a ja ich znieważyłam. Mam obecnie 16 lat i wydarzyła się sytuacja w której nie wytrzymałam moich nerwów i użyłam słów które nie powinni paść z moich ust. Zostałam przez nich zwyzywana i dostałam drzwiami. Do dziś powtarzają że należy się im szacunek że oni chamstwa w tym domu nie tolerują. Ostanio też oberwałam za moją siostrę. Matka nie pozwoliła jej wyjść z domu bo nic nie robi i w niczym nie pomaga a ja też za to oberwałam i ona nakrzyczała na mnie a ja się staram jej we wszystkim pomagać: sprzątam, pracuję w polu, ale jej to nie wystarcza i nazywa mnie leniem i do kogo ty się przydałaś.Cały czas ona mi powtarza że ona miała nie zbyt szczęśliwe dzieciństwo i myślę że chce abym ja to poczuła.Jest mi ogólnie przykro bo w nikim nie ma oparcia i na nikogo nie mogę liczyć. Nie wiem co mam zrobić
Dzień dobry, opisuje Pani sytuacje przemocy fizycznej i psychicznej.
Kiedy myślę o Pani w tej sytuacji czuję strach, bezradność i duże obciążenie. Może Pani uzyskać pomoc w
Ogólnopolskim Telefonie dla Ofiar Przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" Jest on bezpłatny i czynny przez całą dobę. Dzwoniąc pod numer infolinii można uzyskać wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o obowiązujących w Polsce przepisach i procedurach oraz o placówkach udzielających pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie.

Dzień dobry,

Spróbuj znaleźć w swojej miejscowości Poradnię Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży bądź poszukaj pomocy przez psychologa / pedagoga szkolnego.
A w ostateczności, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (bezpłatny, czynny całą dobę).