Mam 7letniego syna z ktorym bylam u psychiatry i stwierdzil lekarz adhd z czego wydaja mi sie ze moj

4 odpowiedzi
Mam 7letniego syna z ktorym bylam u psychiatry i stwierdzil lekarz adhd z czego wydaja mi sie ze moj synek nie ma adhd tylko kest nigrzeczny. Ale potrzebuje pomocy jak z nim postepowac bo w szkole jest nigrzeczny niechce pisac. Jak pani mu zwraca uwage to robi na złość w domu tez sie mnie nie slucha ma 3dni lekce w domu a 2dni w szkole i w domu tez niechce pracować. Albo mnie szantażuje. Ze bedzie pracowac jak pozwole mu grac na komputerze. Pomocy
Tym bardziej ze mam jeszcze trojke dzieci 2blizniakow ktorzy zaczynaja postepowac podobnie. I corke 9letnia ktora zaczyna zamykac sie w sobie. I chciala bym również jej pomóc.. Prosze o poradę.
Dzień dobry,

zachęcam Panią do zwrócenia się po wsparcia do psychoterapeuty specjalizującego się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ja prowadzę wyłącznie terapię osób dorosłych, więc nie mam wystarczającej wiedzy i doświadczenia, by móc Pani odpowiedzialnie doradzić. W tej chwili, na gorąco, przychodzi mi na myśl znakomita książka pt. "Kiedy pozwolić, kiedy zabronić" Roberta MacKenzie, a także publikacje Thomasa Gordona nt. wychowania bez porażek. Sądzę również, że warsztaty nt. umiejętności wychowawczych, których oferta jest dzisiaj bardzo bogata, mogą okazać się dla Pani pomocnym wsparciem.

Powodzenia, pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska

Diagnoza ADHD to długi proces, stawia się ją w oparciu o szereg wywiadów i obserwacji dziecka w różnych obszarach jego funkcjonowania. Nie wiem jak ten proces diagnozy przebiegał w przypadku Pani syna, ale niezależnie od tej diagnozy warto wprowadzić zmiany w relacjach Pani i syna, a nawet w relacjach Pani i wszystkich dzieci.Z pewnością na początek trzeba zrobić "remanent" zasad, które obowiązują w Państwa rodzinie. Zastanowić się kto o nich decyduje, w jaki sposób są ustalane i kto je egzekwuje. To jest zdecydowanie zadanie dla obojga rodziców. Na początek warto rozważyć co jest dla Państwa najważniejsze i wprowadzić 3-4 zasady, które jednak będą bez wyjątku stosowane i egzekwowane. W takich sytuacjach im oboje rodzice ze sobą lepiej współpracują, maja lepsze porozumienie, tym maja też większą siłę oddziaływania. Państwa sytuacja jest istotnie trudna i złożona, więc to tylko takie wstępne i ogólne wskazówki, natomiast uważam, że warto skorzystać z konsultacji rodzicielskiej, żeby konkretniej i bardziej szczegółowo ją omówić. Najlepiej zgłosić się na taka konsultację do psychologa, psychoterapeuty, który pracuje z rodzinami, z dziećmi. Życzę siły i wytrwałości. Agnieszka Schab
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proponuję umówić wizytę w Publicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - do której nie jest potrzebne żadne skierowanie. Pani zgłoszenie wystarczy. Grupa fachowców tam zatrudniona / psycholodzy i pedagodzy/ kompleksowo zbadają pani dziecko, lub dzieci. Ponadto uzyska pani wskazania do dalszej pracy,ew. opinię do szkoły, czy też dziecko zostanie objęte zajęciami na terenie Poradni. Wybór jest kompleksowy, a placówka, którą pani polecam zajmuje się dgn w/w zachowań.
Pozdrawiam
Dzień dobry. W Pani sytuacji konieczne jest przede wszystkim postęp;owanie konsekwentne, choć zdaję sobie sprawę, że czasem jest to trudne. Rodzicom zdarza się "odpuszczać" kiedy np są zmęczeni. Powinna Pani również ustanowić pewne zasady, które będzie Pani egzekwowała, w stosunku do wszystkich dzieci. Należy również przemyśleć jakie będzie Pani stosowała konsekwencje jeśli dziecko nie zastosuje się do zasad oraz w sytuacjach, w których będzie zasługiwało na nagrodę. Z tego co Pani pisze wynika, że to nie Pani ustala reguły panujące w domu, ale w coraz większym stopniu robią to dzieci. Warto więc zastanowić się nad tym, ewentualnie polecam skorzystanie z pomocy psychologa. Pozdrawiam