Mam 78 lat, ze zdrowiem jako tako. Przy wzroście 160 4 miesiące temu ważyłam 69 kg, a teraz 65,5kg.

5 odpowiedzi
Mam 78 lat, ze zdrowiem jako tako. Przy wzroście 160 4 miesiące temu ważyłam 69 kg, a teraz 65,5kg. Sęk w tym, że nie mogę jakoś zrzucić jeszcze paru kilo, mimo stosowania diety warzywo-owocowej plus biały ser chudy, ciemny chleb y i dużo wody Wciąż . ogromnie przeszkadza mi szpecący tłuszczyk na brzuchu i pośladkach, którego jakoś nie ubyło, mimo ubytku w kilogramach. Proszę o wskazówki.
Bardzo istotna jest tutaj odpowiednia kaloryczność codziennego jadłospisu. Może Pani jeść zdrowo i używać w swoich posiłkach bardzo dobrej jakości produktów, ale jeżeli kaloryczność będzie za niska nasz metabolizm spowalnia i niestety po pewnym czasie, będąc na diecie redukcyjnej, spadek masy ciała może się zatrzymać. Ważne jest także odpowiednie proporcje i komponowanie posiłków. Proszę pamiętać także o codziennej aktywności fizycznej. Najlepiej udać się do specjalisty, który odpowiednio Panią poprowadzi :)

Dzień dobry. Proszę skonsultować się z dietetykiem, który określi zapotrzebowanie energetyczne dla Pana na podstawie szczegółowego wywiadu, pomiarów oraz analizie składu masy ciała, skieruje na ewentualne badania labolatoryjne, zaleci odpowiednia aktywność fizyczną.
Pozdrawiam. Anna Sochacka.
Dzień dobry! Radziłabym Pani delikatnie zwiększyć ilość białka w diecie, które przyspiesza metabolizm (mięso, ryby, nabiał) przy jednoczesnej dużej podaży błonnika pokarmowego oraz warzyw, a także wody. Istotne jest wyliczenie Pani zapotrzebowania kalorycznego i zaplanowanie odpowiedniej redukcji. Warto zapisywać przez kilka dni w notatkach dokładnie wszystko, co jadamy/ pijemy. Często okazuje się, że poprzez niewinne podjadanie w ciągu dnia znacznie zwiększamy podaż energetyczną w diecie. Jeśli pomimo zastosowania odpowiedniej diety, wyniki będą niezadowalające warto wykonać badania: profil tarczycowy, insulina i glukoza na czczo. Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Oleś.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. W Pani wieku nie zalecane jest drastyczne odchudzanie. Można to zrobić powoli, w bezpieczny sposób, dostarczając wszystkich składników odżywczych. Unikanie białka może spowodować duże ubytki masy mięśniowej, obniżenie odporności i doprowadzić do niedożywienia białkowego. A to bardzo niebezpieczne u osób starszych. Zalecałabym odchudzanie pod okiem specjalisty. Pozdrawiam. Katarzyna Haczkiewicz
Dzień dobry. Do jadłospisu warto dodać więcej białka, który przyspieszy metabolizm, zwłaszcza pochodzenia roślinnego, (strączki, które zawierają sporo błonnika ) łączonego ze zbożami.
Należy pamiętać ze jedzenie 5 posiłków, czyli mniej a częściej, również rozkręca metabolizm.
Ostatni posiłek przynajmniej 3-4 godziny przed snem a wodę pić średniozmineralizowaną lub herbatki ziołowe, między posiłkami, najlepiej godzine po posiłku lub poł godziny przed jedzeniem. Proszę pamiętać o lekkiej aktywności fizycznej najlepiej na świeżym powietrzu!
Powodzenia.