Mam 54 lata ,jestem po dwóch operacjach kręgosłupa skolioza prawo-lewo stronna,od kilku lat mam prob

5 odpowiedzi
Mam 54 lata ,jestem po dwóch operacjach kręgosłupa skolioza prawo-lewo stronna,od kilku lat mam problem z prawą stopą.Zaczęło się kilka lat temu od bólu małego palca, teraz boli cała stopa,a do tego podwija mi palce co kilka dni,najczęściej w nocy,doszło już samoistne wyginanie stopy w kostce.Ból jest piekący,kujący,co kilka sekund ,a stopa robi się gorąca ,i ból nasila się przy dotyku.Jestem pod kontrolą neurologa ,jednak tomografia głowy i EEG ,oraz EMG nic nie wykazało.Tomografia kręgosłupa lędżwiowego to Hypoplastyczne krążki od prawej granicy do L4. Wielopoziomowo zrosty w stawach międzykręgowych oraz między łukami kręgów-blok (wrodzony?) na poziomie L4-S1 zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w tych stawach.Kanał kręgowy znacznie zniekształcony co do kształtu,bez wyrażnej stenozy.Co do przebiegu nerwów rdzeniowych-najpewniej są naciągane od strony wypukłej ,ścieśnione od strony wklęsłej bez ewidentnego ucisku struktur kostnych na nerwy.Zmiany zwyrodnieniowe z objawami próżniowymi w stawach krzyżowo-biodrowych. Proszę o jakąś pomoc bo te leki które łykam ,DORETA ,TRAMAL ,GABAPENTIN,TEGRETOL,i tak na przemian,nie wiele pomagają.Dodam jeszcze że straciłam czucie w tej stopie,i posuwa się po zewnętrznej stronie łydki, z tyłu uda do pośladka. Proszę o pomoc .
Z opisu, który Pani przytacza wynika że problem jest złożony i trudno powiedzieć czy zmiany w kręgosłupie są wynikiem choroby czy wynikiem wielokrotnych zabiegów. Żeby ocenić jakie są możliwości leczenia trzeba przeanalizować badania obrazowe, które Pani posiada w odniesieniu do badania klinicznego. Leki, które Pani przyjmuje są dość mocne, więc możliwe że za pomocą farmakoterapia zniesienie dolegliwości nie jest możliwe.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Nie da się w kilku zdaniach odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania nie badając pacjenta. Zapraszam na wizytę.
Wydaje się, że istnieje duża szansa na pozbycie się dolegliwości poprzez leczenie operacyjne. Proponuje konsultację u neurochirurga.
witam, opisywany stan wygląda za zaawansowany i farmakoterapia najpewniej nie przyniesie trwałej poprawy. Wg mnie trzeba popracować manualnie aby uwolnić napięte tkanki, poprawić jakość ruchu struktur nerwowych, balansować ciśnienie w jamach ciała. Wszystko w granicach możliwości bo tych zmian raczej nie cofniemy.
Z mojej strony mogę zaproponować terapię manualną w modelu osteopatycznym. Znaczy to tyle, że leczy się całego pacjenta a nie to co akurat boli.
serdecznie zapraszam, Konrad Skrzat
Proponuję konsultację u neurochirurga