Mam 45 lat i spora nadwagę przy wzroście 165 cm wazę ponad 100 kg nie mogę schudnąć od wielu lat już

3 odpowiedzi
Mam 45 lat i spora nadwagę przy wzroście 165 cm wazę ponad 100 kg nie mogę schudnąć od wielu lat już nie radzę sobie sama z tym proszę o pomoc
Dzień dobry, oczywiście że można schudnąć niezależnie od wieku i obecnej wagi. Dobrze dobrana dieta powinna powodować ubytek tkanki tłuszczowej. Jednak przed ułożenie diety należy zrobić badania lekarskie aby wykluczyć jednostki chorobowe takie jak insulinoopornosc czy choroby tarczycy, które będą utrudnia proces odchudzania.
Pozdrawiam
Marta

Dzień dobry,

Wiele jednostek chorobowych może wpływać na problemy z redukcją masy ciała. W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu żywieniowo -zdrowotnego oraz analiza badań laboratoryjnych. Jeżeli od lat nie może sobie Pani poradzić z tym problemem, warto skonsultować się z dietetykiem, który przygotuje indywidualny plan żywieniowy i wesprze Panią w procesie redukcji masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie
Veronika Ulanecka
Clinic Food
Dzień dobry,
Przyczyn utrudniających obniżanie masy ciała może być wiele.
Zachęcam do wykonania podstawowych wyników badań lekarskich i konsultacji z dietetykiem,
Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu