Mam 35 lat. Ogólny stan zdrowia wg wyników dobry, wg samopoczucia fatalny. Poniżej moje objawy : -

2 odpowiedzi
Mam 35 lat. Ogólny stan zdrowia wg wyników dobry, wg samopoczucia fatalny.

Poniżej moje objawy :
- notoryczne zmeczenie, oslabienie,
- uczucie zmęczonych oczu, ucisku
- nie bol, ale dyskomfort tyl glowy
- uczucie ściągania czoło
- wstrząsy głową
- spięte mięśnie karku, głównie prawa strona
- zgrubienie, guz po prawej stronie, kark
- osłabienie miesni, szybko się męczą, jakby nie dostawaly energii do działania np lydki po kilkuset metrach szybszego truchtu wrażenie jakby nogi z waty

Odbyte wizyty u lekarzy chyba każdej specjalizacji. I ogólnie bez znaczących zastrzeżeń.

Prosiłbym o jakieś pomysły, sugestie w która stronę iść. Pomysły pt "a tak czasem jest", "taka pora roku", "ze cos sobie wymyslam" albo magiczne "to pewnie od kręgosłupa" juz słyszałem i jakoś mnie nie przekonują

Owy stan trwa od dwóch lat, z przejściową poprawa w środku.

MR głowy, kręgosłupa, serce, płuca, żyły, krew, mocz, kał, jama brzuszna i wiele wiele innych przebadane i żadnych odchylen poza przepuklina odcinka szyjnego, ale prosiłbym jednak o inne pomysły.
Jeśli odczuwa Pan uczucie spięcia mięśni warto byłoby przejść się do fizjoterapeuty w celu sprawdzenia, co dokładnie je wywołuje. Terapeuta sprawdzi Pana postawę ciała, zakresy ruchu jak i napięcie mięśniowe oraz może ograniczenia miesniowo - powięziowe, które również mogą być przyczyną zaistniałej sytuacji..
Badania laboratoryjne jak i obrazowe są dobre więc może warto rozważyć aspekt powstającego stresu i braku regeneracji( zbyt mało snu,. bądź zmiana diety).
Kwestia czy próby wątrobowe również były robiony w trakcie badania krwi?
Sugeruję wizytę: Fizjoterapia - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Może to być łagodna forma zespołu chronicznego zmęczenia, lub reakcja organizmu na stres. Tak jak koleżanka wyżej napisała należy udać się do fizjoterapeuty/osteopaty aby przeanalizować objawy zbadać pod kontem funkcjonalnym i na podstawie postawionej diagnozy wdrożyć plan leczenia, który oprócz pracy z ciałem będzie wymagał modyfikacji aktywności fizycznej , prawdopodobnie zaleceń dotyczących radzenia sobie ze stresem oraz odpowiedniego żywienia.