Mam 35 lat jestem kobietą, od tamtego roku odczuwałam sporadyczne kłucie w okolicach serca przy most

1 odpowiedzi
Mam 35 lat jestem kobietą, od tamtego roku odczuwałam sporadyczne kłucie w okolicach serca przy mostku zazwyczaj w pozycji siedzącej przy pracy przy komputerze, sporadyczne bóle głowy, od marca tego roku problem się nasilił, a od 6 tygodni prawie codziennie boli mnie głowa (potylica, skronie , u góry, ból się przemieszcza , mam wrażenie obrzęku), nie mam siły na nic, łatwo się męczę, zwykłe czynności jak ubieranie się sprawiają że nie mam siły, bóle serca zaczęły się pojawiać również w pozycji stojącej czy leżącej, doszło do tego że przy siedzeniu ok 30min rozpoczynał się ból głowy i nasilał) tak że musiałam się położyć, ogólnie od tych 6 tyg ciągle bym tylko leżała, czuję drętwienie nóg (np. po dłuższej jeżdzie na rowerze, sprzątaniu), mrowienie w rękach, raz w nocy wybudziłam się ze snu i czułam zdrętwiałe ręce i lekki ból głowy (leżałam na plecach a ręce były na brzuchu), nasilił się ból w okolicach lędźwiowych,czuję pieczenie na powierzchni dłoni i w części przedramiennej, dzisiaj znowu zaczęłam odczuwać bolesność przy podnoszeniu rąk i ucisku w okolicach mięśnia naramiennego przedniego, w ciągu 2 tygodni spadły mi leukocyty z 6.6 do 3.95, suplementuję witaminę D bo w marcu miałam na poziomie 8, aktualnie na poziomie 25, B12 , ferrytyna, fosfor,sód potas, wapń w normie, miałam robione echoserca podobno w normie, w rtg kręgosłupa lędzwiowego: szerokość przestrzeni międzytrzonowych nieco obniżona w części tylnej na wys. L4/L5, L5/S1, tendencja do poziomego ustawiania kości krzyżowej, niewielkie lewoboczne skrzywienie w górnym odcinku kręgosłupa piersiowego, w szyjnym odcinku niewielkie zaostrzenia w stawach Luschcki, neurolog zalecił więcej się relaksować ..od 6 tygodni się oszczędzam, dużo leżę odpoczywam, a objawy się nasilają , co robić? jakie badani jeszcze wykonać? gdzie się udać żeby wrócić do normalnego funkcjonowania?
lek. Iwona Sadza
Neurolog
Rzeszów
Witam, objawy które Pani wymienia są niespecyficzne, w diagnostyce różnicowej zaleciłabym jeszcze badanie pod kątem boreliozy ( przeciwciała w klasach Ig M i IgG)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.