Mam 35 lat i niepoprawnie wymawiam litere R. Czy bez wizyty w gabinecie tylko na podstawie rozmowy n

5 odpowiedzi

Mam 35 lat i niepoprawnie wymawiam litere R. Czy bez wizyty w gabinecie tylko na podstawie rozmowy np przez skype jest mozliwe ocenienie czy moja wada jest do poprawienia czy trzeba zbadac w "srodku" aby mozna bylo to stwierdzic?
Dzień dobry, tylko wizyta z pełnym badaniem motorycznym jest konieczne do obiektywnej oceny.

Zdecydowanie polecam bezpośrednio skonsultować się logopedą. Specjalista zdiagnozuje przyczyny nieprawidłowej realizacji dźwięku [r], oceni budowę i sprawność narządów mowy, dobierze odpowiednią metodę terapii.
Tylko bezpośredni kontakt z logopedą i ocena pracy i budowy aparatu artykulacyjnego mogą pomóc w ustaleniu przyczyny, ocenie pracy artykulatorów i doborze odpowiednich ćwiczeń.
Dzień dobry. Tylko obiektywne badanie w gabinecie da prawdziwy obraz zakresu ruchomości Pana artykulatorów. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Bobrowski neurologopeda
Dzień dobry,
najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w gabinecie logopedy, który pracuje z osobami dorosłymi. Zdecydowanie łatwiej będzie przeprowadzić szczegółowe badanie aparatu mowy, łatwiej dostrzec przyczynę nieprawidłowej realizacji głoski i na tej podstawie skutecznie pomóc wyeliminować wadę. W ocenie artykulacji istotna jest też postawa ciała, sposób oddychania etc. Takie badanie zdecydowanie łatwiej będzie przeprowadzić w warunkach gabinetowych, chociaż konsultacja online też jest możliwa, ale będzie wymagała od Pana i Logopedy zdecydowanie więcej pracy, ponieważ konieczne będą zdjęcia i filmy do szczegółowej analizy przed konsultacją.
Pozdrawiam serdecznie i w Warszawie zapraszam do Centrum Terapii Mowy Logospec