Mam 33 lata i pisze tu ponieważ mam problem który polega na tym że nie mogę sobie poradzić z rozstan

2 odpowiedzi
Mam 33 lata i pisze tu ponieważ mam problem który polega na tym że nie mogę sobie poradzić z rozstaniem. I nie potrafię się odkochać. Byliśmy razem 4 lata. Rozstanie miało miejsce 2 lata temu a mnie to nadal męczy. Ciągle mnie to boli męczy ciągle nie mogę spać. Ciągle nie mogę się z tym pogodzić bo nic złego jej nie zrobiłem a powodem było to że według niej nie byłem tym jedynym. Jestem smutny i nic mnie nie cieszy. Co mam dalej zrobić? jak się odkochać? jakieś porady? czy może powalczyć o nią?
Witam. Najprawdopodobniej żałoba po rozstaniu nie została przepracowana. Myśle, ze warto pomyśleć o rizpoczeciu psychoterapii. Angelika Urban, pozdrawiam

Szanowny Panie,

Z opisanej sytuacji wynika, że od 2 lat nie jest Pan z partnerką i cierpi Pan z powodu rozstania. Mówi się, że "czas leczy rany", ale to się nie stało w Pana przypadku. Okres "żałoby" po rozstaniu powinien już być przepracowany (zazwyczaj trwa 12 miesięcy) jednakże w Pana przypadku tak się nie stało. Dodatkowo męczy Pana myśl, czy nie walczyć o partnerkę, która z Panem nie jest od 2 lat. Sugerowałabym bardziej skupienie się na sobie, dlaczego Pan jest smutny i nic Pana nie cieszy. Taki stan męczy człowieka, osłabia, nie daje też pola na nowe znajomości. Stan ten można zmienić, przepracować rozstanie, odnaleźć swoje szczęście, siebie w tej całej sytuacji. Psychoterapia to bardzo dobre rozwiązanie. Szukając odpowiedzi, zrobił Pan pierwszy krok - napisał Pan pytanie na portalu "Znany Lekarz". Teraz czas na drugi krok: Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Jest nad czym pracować w procesie terapeutycznym i jest o co walczyć, o lepszy dzień każdego dnia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Agnieszka Wieczorkowska
Polskie centrum konsultacji specjalistycznych online eKonsultacje