Mam 32 lata,obecnie jestem w 26 tyg ciąży, mam 159 cm wzrostu, waga 60,5 kg. Własnie odebrałam wynik

6 odpowiedzi
Mam 32 lata,obecnie jestem w 26 tyg ciąży, mam 159 cm wzrostu, waga 60,5 kg. Własnie odebrałam wyniki glukozy. Proszę o opinie czy są prawidłowe : na czczo 5,09mmol/l, test tolerancji glukozy po godz 9,87mmol/l a po 2 godz 8,35mmol/l. . Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tyg, czy powinnam w krótkim czasie zgłosić się do poradni czy mogę poczekać. Pozdrawiam serdecznie
Na takie pytania odpowiedzi powinien udzielić lekarz. Ponieważ wyniki budzą pani wątpliwości, może Pani zadzwonić do poradni ginekologicznej i upewnić się jak powinna dalej postąpić.

Proszę nie konsultować wyników badań przez internet. Nie znamy Pani stanu zdrowia, ani dotychczasowych wyników badań. Proszę z wynikami udać się do lekarza prowadzącego, który w razie potrzeby skieruje do dietetyka.
Witam
Wyniki cukru na czczo są prawidłowe.Wyniki po godzinie i 2 mogą sugerować stan przedcukrzycowy. Proszę pamiętać, że nie tylko mają znaczenie wyniki jak również historia przebiegu ciąży oraz wcześniejsze wyniki. Proszę skonsultować je z lekarzem prowadzącym. Prawdopodobnie wyniki będą do powtórzenia.
Pozdrawiam
Magdalena Maciejewska
Witam serdecznie,

Powyższe dane są zbyt mało precyzyjne by określić sprawność gospodarki cukrowej. Nie podano również norm do których należy odnieść wynik, a różne laboratoria mają swoje normy. Ze swojej strony mogę dodać, informację że wzrost masy ciała matki w 26 tygodniu ciąży to około 7kg względem wagi początkowej (sprzed ciąży), a masa płodu w tym okresie powinna wynosić ok. 760g (na podstawie dr n. med. Sławomir Woźniak, III Klinika Ginekologii, Uniwersytet Medyczny w Lublinie). Lekarz prowadzący podejmuje decyzje odnoście kwestii oceny sprawności organizmu. Diagnoza jak i leczenie powinno zostać ustawione przez lekarza prowadzącego ciążę, bo ważne są także objawy kobiety, samopoczucie oraz całokształt wyników badań matki jak i dziecka.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk kliniczny
Sports-Med
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pani wyniki są na górnej granicy normy, proszę zachować spokój, jednak postarać się o jak najszybszą wizytę u lekarza. Ważne jest przestrzeganie dobrej jaościowo diety opartej o niski indeks glikemiczny, zbilansowanej pod Pani potrzeby. Zapraszam do kontaktu!
Nie daję porad online na forum publicznym. Zapraszam na konsultacje. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam!