Mam 31 lat. Strach przed dentysta doprowadził do tego ze muszę usunąć zniszczone żeby.Mam do usunięc

2 odpowiedzi
Mam 31 lat. Strach przed dentysta doprowadził do tego ze muszę usunąć zniszczone żeby.Mam do usunięcia lewa dolna 6 i 7 mam tam zdrowa 8, z prawej strony brak 6 jest 7 i brak 8. Na gorze z lewej strony brak 5. Pani doktor namawia mnie żebym po usunięciu 6 i 7 zastanowiła sie nad leczeniem ortodontyczny aparatem stałym w celu przesunięcia zębów sąsiednich w miejsca brakujących i tym samym zmniejszenia luk i wstawienia zamiast 4 implantów 1 max 2. Moje pytanie brzmi czy to jest wogole mozliwe, czy jest szansa zasłonięcia górnej 5 , 6. Prawej dolnej 6, 7 i lewej 7, 8 a w miejsce 6 wstawienie implantu. Rozumiem ze musza byc wykonane odpowiednie prześwietlenia itd, ale chciałabym wiedzieć czy jest wogole chodz mała szansa na takie cudo i ile mogłoby trwać takie leczenie?
Witam! Możliwa jest próbą przesunięcia zębów, która zwykle kończy się mniejsza liczba implantów. :) Górne zęby przesuwają się szybciej, w przypadku dolnych realny czas zamknięcia łuk to 3-3,5 roku. Żeby stwierdzić ostatecznie, czy luki można próbować zamknąć należy skonsultować swój przypadek z ortodonta. Pozdrawiam

Dzień dobry, zamknąć lukę można bez problemu w tym miejscu, gdzie ząb jest usuwany w trakcie leczenia ortodontycznego, jeżeli zrobi to Pani wcześniej wówczas przesunięcie jest wątpliwe. Na górze trzeba uwzględnić też blaszkę dna zatoki, jeżeli która często tworzy zakotwienie i zęby się nie przesuwają. Dlatego jeżeli myśli Pani o leczeniu to zacząć je od ortodonty.