Mam 31 lat, DDA. Byłam w terapii, czytam mnóstwo książek o samorozwoju, pracy nad sobą, podcasty też

2 odpowiedzi
Mam 31 lat, DDA. Byłam w terapii, czytam mnóstwo książek o samorozwoju, pracy nad sobą, podcasty też. Wsparcie przyjaciół. Od ponad roku mam ogromny problem z samooakceptacja, poczuciem własnej wartości, obrazem swojego ciała. Mam w sobie mnóstwo złości, próbuje jej nie pokazywać ale wychodzi I tak jako pasywna agresja. Przez osoby, z ktorymi nie jestem tak blisko jstem oceniana jako zimna, surowa, z gardzacym I miazdzacym spojrzeniem. Mam dosyć samej siebie .. potrzebuje to zmienić, czuć się lepiej sama ze sobą
Dzień dobry, nie pisze Pani jak długo była Pani w terapii. Możliwe, że terapia trwała zbyt krótko i nie przepracowała Pani jeszcze swoich problemów. Jeśli jednak terapia trwała 1-2 lata, odbywała Pani sesje systematycznie a problemy wracają może warto skonsultować się z psychotraumatologiem. Pisze Pani o doświadczeniach DDA, często lęk przeżywany w dzieciństwie jest jedną z przyczyn nawracających problemów z nastrojem a obniżony nastrój wiąże się między innymi z nieakceptacją siebie, drażliwością, zamrożeniem emocjonalnym. Jeśli w swojej okolicy może korzystać Pani z terapii stacjonarnie, warto to zrobić. Gdyby nie było możliwości pracy z psychotraumatologiem stacjonarnie, proszę rozpocząć terapię online. Osobiście polecam brainspotting jako skuteczną metodę pracy z traumą. Można rozważyć też włączenie farmakologii. Jeśli okaże się to potrzebne z pewnością psychoterapeuta to zasugeruje. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Pani powodzenie!

Witam, w uzupełnieniu świetnej poprzedniej wypowiedzi, chciałbym dodać, ze w mojej ocenie, będąc dzieckiem DDA boryka się Pani (co wynika też z Pani wpisu) m.in z niską samoceną, dlatego sugeruję, pośród wielu możliwych i skutecznych szkół psychoterapii w tym zakresie, zapoznać się zwłaszcza ze szkołą CBT. Wszystkiego dobrego!