Mam 30 lat i od blisko 2,5 roku problemy z kręgosłupem. Zrobiłem MR wszystkich 3 odcinków. Z wynikam

2 odpowiedzi
Mam 30 lat i od blisko 2,5 roku problemy z kręgosłupem. Zrobiłem MR wszystkich 3 odcinków. Z wynikami byłem u neurochirurga, który stwierdził że ból wynika z wady postawy. Dokładnie:
- splycenie lordozy szyjnej,
- splycenie kifozy piersiowej,
- zniesienie lordozy ledzwiowej,
Mniej więcej wiem o co w tym wszystkim chodzi. Ale dodam, że od kilku miesięcy bolą mnie kolana i strasznie " strzelaja " przy zginaniu. Możliwe że to zwyrodnienia od kręgosłupa??? Następny temat zauważyłem, że moje lewe biodro które też zaczyna pobolewac wystaje bardziej niż prawe, czy to też może mieć związek z kręgosłupem?
Największy ból z którym nie umiem sobie poradzić jest w odcinku piersiowym, nawet masaże nie pomagaja...
Co robić? Jakieś konkretne ćwiczenia? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Ciężko coś więcej powiedzieć, ale samo spłycenie lordozy nie może dawać, aż takich dolegliwości bólowych. Jeśli problem pojawia się również w kończynach to można domniemywać, że problem z jakim się Pan zmaga dotyczy tkanek miękkich. Jeśli chodzi o samą pomoc to wymaga to bardzo dokładniej diagnozy czynnościowej, której powinen dokonać fizjoterapeuta dopiero wtedy można dobrać odpowiednią terapię i ćwiczenia

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Nie jest to problem wady postawy. Dlaczego miałby być? Czy wada postawy została stworzona od wczoraj ? :) czy dużo wcześniej. Problem jest w całym organizmie a więc i w kręgosłupie, w stawach, tk. miękkich itd. Na problem chorobowy należy podejść trochę szerzej i rozwiązać przyczynę. W tym wypadku ćwiczenia mogą być nie pomocne.
Proszę skonsultuj się z dobrym terapeutą (osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny)
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4 Który mam nadzieję że wkrótce otworzymy dla Państwa.

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC