Mam 29 lat.
Endometrioze st l, hashimoto oraz jestem diagnozowana w kierunku chorob demielinizacyjnych. Moje AMH wynosi 0,2 czyli kiepsko. Mam 156 wzrostu i 46 kg wagi.
Od 2014 roku przeżywałam ogromny stres w zwiazku ze zdrowiem. Ogolnie od tamtego roku zauważyłam, że hmm inaczej wygladam. Jeszcze niedawno musiałam się tłumaczyć, z tego czy mam 18 lat. ( 3 lata temu) dzis wygladam jakbym miala lat z 38. Wory pod oczami, doliny lzowe, duze bruzdy. Cera ladna bez wypryskow ale blada, niezdrowa.
Bylam u dietetyka została mi ulizona dieta wysokokaloryczna. Przytylam do 48 kg. Nie podobal mi sie efekt. Schudlam chyba zbyt gwaltownie, co odbilo sie na mojej twarzy.
Czy za pomocą diety mozna zniwelować ten zmęczony wyraz twarzy oraz sprawiać, ze bedzie sie wyglądało na swoje lata a nie na niezdrowa, zaniedbana 38 latke?
Dodam, ze od pazdziernika staje na rzesach i nic...a moze dieta?
Dodam, ze lecze niedoczynnosc, diagnozuje sie.
Właściwie postawiona diagnoza i leczenie hormonalne, wraz z odpowiednio skomponowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną na pewno pomogą Pani w polepszeniu jakości życia, wpływając również na poprawę wyglądu. Pani dieta powinna uwzględniać wszystkie zalecenia dot. endometriozy i niedoczynności. Jadłospis powinien być właściwie skomponowany, bogaty w antyoksydanty, błonnik oraz kwasy omega-3, które mi.in. poprzez działanie przeciwzapalne wpływają korzystnie na łagodzenie objawów endometriozy. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia!

 Katarzyna Różańska
Katarzyna Różańska
Dietetyk
Warszawa
Witam. Myślę, że stres też zrobił swoje... niestety stres oksydacyjny źle wpływa na funkcjonowanie organizmu. Zalecałabym dietę z odpowiednią ilością magnezu, żelaza i witamin A i E. Zadbałabym o prawidłowe nawodnienie organizmu i oczywiście dieta dostosowana do Pani schorzeń

Witam serdecznie,
Zdrowy, indywidualnie dostosowany do Pani potrzeb sposób odżywiania powiązany z odpowiednią pielęgnacją cery, ew dodatkową suplementacją z pewnością wpłyną pozytywnie na odmłodzenie cery na poziomie komórkowym i wizualnym. Warto wprowadzić do codziennego jadłospisu elementy diety typu anti-aging, czyli produkty bogate w przeciwutleniacze oraz zadbać o właściwe nawodnienie. Jako, że temat jest dość szeroki, a dodatkowo występują tu jednostki chorobowe warto by było skorzystać z konsultacji dietetycznej. Serdecznie zapraszam do gabinetu lub poprzez kontakt online
Pozdrawiam,
Barbara Dąbek (dietetyk kliniczny)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.