Mam 28 lat. Od kiedy pamiętam mam problem z chronicznym, przewlekłym stresem, czuję ciągle napięcie

2 odpowiedzi
Mam 28 lat. Od kiedy pamiętam mam problem z chronicznym, przewlekłym stresem, czuję ciągle napięcie mięśni, nic nie jest w stanie mnie wyluzowac, ani masaż ani ćwiczenia ani wyjazd czy urlop. Powyższe problemy wpływają negatywnie na moje libido, które od ok.roku jest na poziomie zerowym. Proszę o opinie czy w tym przypadku konieczna będzie odpowiednia psychoterapia czy coś innego. Od 3 miesięcy biorę paroksetyne przepisana przez psychiatre jednak nie czuje polepszenia. Byłam na 2 spotkaniach u psychoterapeutki bez certyfikatu, jednak nie jestem zadowolona z usług, nie czuję się lepiej po tych spotkaniach, czuję że Pani psychoterapeutka mnie nie rozumie.
Dzień dobry,
skonsultowałbym na Pani miejscu z psychiatrą czy właściwie dobrał leki i czy nie mają wpływu na poziom libido.
Oczywiście, jeśli czuje się Pani niezrozumiana przez psychoterapeutkę powiedziałbym o tym na sesji i zastanowił się nad zmianą specjalisty. Proszę pamiętać jednak, że dwa spotkania to niedużo w kontekście całości procesu psychoterapii.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry

Z opisu mogę zrozumieć, że jest chęć usunięcia objawów stresowych. Psychoterapia pomaga w tym, jednak 2 spotkania to bardzo mało aby można było liczyć na efekt zdrowienia jeśli mówimy o przewlekłym napieciu , stresie od kąd się pamięta no to 2 spotkania to naprwdę nie wiele. Pomocne może być opowiedzenie psychoterapeucie jak się z nim czuję na spotkaniach. Opowiedzenie o tym nie zrozumieniu oraz porozmawianie o swoich oczekiwaniach, co do terapii. Może są nie do spełnienia, a może to pomóc lepiej zrozumieć psychoterapecie osobę która się do niego zgłasza. W terapii ważny jest czas , jak również szcerość w rozmowie o tym co nam odpowiada jak i o tym co nam nie odpowiada. Jeśli dalej po rozmowach na temat oczekiwań jest brak zrozumienia, myślę że warto wtedy pomyśleć o poszukanie jakiegoś innego psychoterapeuty. Jednak pierwszym krokiem jest szczerość w rozmowie z kązdym terapeutą.

Pozdrawiam Serdecznie
Mateusz Dąbrowski