Mam 28 lat ,Czeka mnie krótkotrwała narkoza ( zabieg łyżeczkowania po poronieniu) pierwszy raz będę

2 odpowiedzi
Mam 28 lat ,Czeka mnie krótkotrwała narkoza ( zabieg łyżeczkowania po poronieniu) pierwszy raz będę mieć zabieg pod znieczuleniem ogólnym czy dużo jest przypadków pacjentów którzy się nie wybudzają ? Nie miałam nigdy nawet znieczulenia miejscowego . Bardzo się boje :( Choruje na haszimoto i mam alergie pokarmowe ale nigdy nie wykazałam uczulenia na leki.
Szanowna Pani !
Przed znieczuleniem badana jest Pani przez lekarza anestezjologa. Ocenia on ryzyko wystąpienia powikłań około operacyjnych. Na tej podstawie proponuje wykonanie badań dodatkowych, konsultacji lub zleca odpowiednie leki, tak aby stan Pani zdrowia był jak najbardziej stabilny. Ustalana jest metoda zastosowanego znieczulenia oraz rodzaj zastosowanych leków. Obecnie stosowane do znieczulenia leki mają krótki czas działania i przy zachowaniu procedur monitorowania funkcji życiowych podczas wykonywania znieczulenia oraz pełnego nadzoru anestezjologicznego ryzyko " nie wybudzenia" jest niewielkie. Proszę się nie bać i zaufać lekarzom. Trzymam kciuki za Pani odwagę. Pozdrawiam Jacek Kawecki.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry
Jeśli potrzebuje Pani wsparcia z powodu lęku przed narkozą oraz z powodu spraty ciąży to może ma Pani możliwość porozmawiania z psychologiem w szpitalu lub jakimś online?. Oczywiście jeśli nie, to proszę porozmawiać z bliskimi o swoich obawach, o swoich emocjach i poprosić ich o wsparcie.
Pierwsza narkoza często powoduje lęk/strach. Jest on w tej sytuacji zrozumiały. Lęk to połączenie niewiedzy z bezradnością. Pani nie wie jak to jest być w narkozie i do tego nie ma Pani nad tym kontroli, bo oddaje się Pani w ręce lekarzy. Z jednej strony wiadomo, że to specjaliści z drugiej można tworzyć w głowie czarne scenariusze. Do tego przykry kontekst zabiegu prawdopodobnie utrudnia emocjonalnie to wszystko. Trzymam mocno za Panią kciuki.
pozdrawiam ciepło
Maria Tarczyńska

Eksperci

Alicja Ćwiklińska

Alicja Ćwiklińska

Ginekolog

Lublin

Teresa Maltuch-Kosałka

Teresa Maltuch-Kosałka

Ginekolog

Dąbrowa Górnicza

Michał Michalczyk

Michał Michalczyk

Ginekolog

Sulechów

Robert Matusiak

Robert Matusiak

Ginekolog

Warszawa

Anna Malarska

Anna Malarska

Położna/położny

Łódź

Michał Budzik

Michał Budzik

Ginekolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 37 pytań dotyczących usługi: poronienie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.