Mam 27lat. Jestem w związku. Problem w tym że mój chłopak nienawidzi mojego ojca (który jest alkohol

3 odpowiedzi
Mam 27lat. Jestem w związku. Problem w tym że mój chłopak nienawidzi mojego ojca (który jest alkoholikiem). Nic w domu nie robi tylko awantury ,których mój chłopak jest świadkiem. Ukochany często wypomina mi jaki jest mój ojciec że wszyscy przez niego cierpimy itd.nieraz przez niego się klucimy. A mnie jest przykro... A nie chce aby mój związek się rozpadł przez mojego ojca. Co powinnam zrobić ?
Witam, dziękuje za pytanie.
Z tego co widzę jest Pani w konflikcie lojalności. Trochę między przysłowiowym młotem a kowadłem. Chciała by Pani rozwiązania tej trudnej sytuacji, które pozwoli zachować związek. Jeśli rzeczywiście zachowanie Pani ojca jest raniące trudno się spodziewać , że dbający partner będzie to spokojnie przyjmował. Pyta Pani co „ powinna” zrobić? Nie ma modelowego zachowania, raczej na podstawie rozmowy można wypracować najbardziej odpowiednie dla Pani rozwiązanie. Istotne jest, aby zadbać o Pani potrzeby bo mało o nich Pani napisała :).
Pozdrawiam Weronika Rogulska

rzykro mi, że przeżywasz taki trudny czas. To musi być bardzo trudne dla Ciebie. Poniżej znajdują się kilka wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji:

Porozmawiaj z partnerem: Kluczową rzeczą w każdym związku jest otwarta i szczera komunikacja. Wyjaśnij swojemu partnerowi, jak się czujesz w związku z tym, co mówi o twoim ojcu. Powiedz mu, że zdajesz sobie sprawę z problemów z ojcem, ale potrzebujesz wsparcia, a nie krytyki. Przypomnij mu, że choć ojciec ma problemy, to nadal jest dla Ciebie ważny.

Pomoc dla ojca(ale nie kosztem zatracania samej siebie): Jeśli to możliwe, spróbuj znaleźć pomoc dla ojca. Alkoholizm to poważna choroba, która wymaga profesjonalnej interwencji. Może być pomocne skontaktowanie się z lokalnymi grupami wsparcia, takimi jak Anonimowi Alkoholicy lub profesjonalnymi terapeutami specjalizującymi się w uzależnieniach.

Ustal granice: Istotne jest, aby ustalić granice w związku z tym, jak dużo wpływu na twoje życie ma sytuacja z ojcem. Powinnaś rozmawiać z partnerem o tym, jak możecie wspólnie zarządzać tą sytuacją, aby wpływała na was jak najmniej.

Mediacja: Jeśli sytuacja jest szczególnie trudna, może być pomocne skorzystanie z pomocy mediatora, który może pomóc w prowadzeniu trudnych rozmów i negocjacjach.

Pamiętaj, że nie jesteś sama w tej sytuacji. Wiele osób doświadczyło podobnych problemów i istnieją zasoby, które mogą pomóc.
Sugeruję wizytę: Wstępna krótka konsultacja psychologiczna za darmo
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, że sytuacja związana z relacją między Twoim chłopakiem a ojcem może być trudna i stresująca. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc:

1. **Otwarta komunikacja:** Porozmawiaj z chłopakiem otwarcie o swoich uczuciach i sytuacji z ojcem. Wyjaśnij mu swoje perspektywy i uczucia, a także to, że nie jesteś odpowiedzialna za zachowanie ojca.

2. **Zaproponuj wsparcie:** Jeśli sytuacja z ojcem wpływa na Ciebie negatywnie, możesz rozważyć poszukiwanie pomocy profesjonalnej, takiej jak terapia rodzinna, dla Ciebie i swojej rodziny.

3. **Ustanów granice:** Wspólnie z chłopakiem ustanówcie granice dotyczące rozmów na temat ojca i postarajcie się skoncentrować na pozytywnych aspektach Waszego związku.

4. **Zrozumienie jego perspektywy:** Spróbuj zrozumieć, dlaczego twój chłopak odczuwa takie emocje wobec ojca. Może to być wynikiem własnych doświadczeń czy obaw.

5. **Zastanów się nad profesjonalną pomocą:** Jeżeli trudności w Waszym związku są trudne do przezwyciężenia, rozważcie terapię par. Profesjonalny terapeuta może pomóc Wam zrozumieć i radzić sobie z trudnościami.

6. **Dbaj o własne zdrowie emocjonalne:** Staraj się nie brać na siebie zbyt wielu obciążeń związanych z sytuacją rodzinna. Dbaj o własne zdrowie emocjonalne i korzystaj z wsparcia bliskich.

Pamiętaj, że zdrowa komunikacja, zrozumienie dla siebie nawzajem oraz otwartość na wsparcie z zewnątrz mogą pomóc w radzeniu sobie z trudnościami w związku. Jeżeli jednak sytuacja jest bardzo skomplikowana, warto skonsultować się z profesjonalistą.