Mam 26 lat i mam problem z nawiązaniem bliższej więzi z kobietą. Chodziłem do psychologa Ale nic mi

2 odpowiedzi
Mam 26 lat i mam problem z nawiązaniem bliższej więzi z kobietą. Chodziłem do psychologa Ale nic mi to nie dało. Wiem, że miałem depresję lekowa (to moja diagnoza, nikt mi tego nie powiedział. Po prostu dużo czytałem na ten temat). Teraz takich objawów leku nie mam. Czasem Po prostu głupie musli z których się raczej śmieje. Mam też dużo cech tak zwanego DDA. Też wiem, że związane jest to z moja przeszłością i choroba ojca, też jego alkoholizmem. Ja osobiście problemów z alkoholem nie mam. Ale mam wrażenie, że dużo się masturbuje. I z tego powodu nie wychodzi mi z kobietami. Chciał bym się dowiedzieć co muszę zmienić w swoim postępowaniu, oczywiście prócz masturbacji i jeśli jest taka potrzeba do jakiego specjalisty się wybrać.
Szanowny Panie,

dobrze jest skonsultować się z psychologiem -seksuologiem, który profesjonalnie oceni kwestie zw. z masturbacją i wyjaśni Pana wątpliwości w tym zakresie. Ważne jest również wysłuchanie, na czym polega w Pana ocenie trudność z nawiązaniem bliższej relacji z kobietą. Dobrze zebrany wywiad, zbadanie odpowiednimi kwestionariuszami pozwoli ocenić potencjalną przyczynę, by następnie wdrożyć adekwatne do problemu działanie. Oczywiście przydatne będą informacje zw. z Pana dotychczasowym leczeniem. Dodam, że Pana motywacja jest istotna i sprzyja osiągnięciu oczekiwanych celów.

dr Monika Gmurek

Dzień dobry, opisana przez Pana sytuacja wskazuje, że niepokoi Pana częstość masturbacji, ale przypuszcza Pan również, że mogą być inne przyczyny, które uniemożliwiają zbudowanie satysfakcjonującej relacji. Moim zdaniem oprócz rozmowy dotyczącej sfery seksualnej potrzebuje Pan również zastanowienia się nad innymi aspektami np. jak trudne doświadczenia z przeszłości mogą wpływać na moje aktualne życie, oraz w jaki sposób buduję i uczestniczę w ważnych dla mnie relacjach. W tym celu warto udać się do psychoterapeuty, który pomoże Panu zrozumieć problem, oraz zaproponuje odpowiednią formę terapii. Ważna jest tu chęć wprowadzenia zmian do swojego życia, którą wydaje się, że Pan posiada. Pozdrawiam serdecznie, Wioletta Karłowicz-Dul