Mam 26 lat i mam problem z haluksem, w dzieciństwie stwierdzono u mnie płaskostopie i skoliozę. Do t

7 odpowiedzi
Mam 26 lat i mam problem z haluksem, w dzieciństwie stwierdzono u mnie płaskostopie i skoliozę. Do tego dochodzą koślawe kolana. Często pojawia sie też ból bioder, ortopeda twierdził, że ból bioder wynika ze skoliozy. Czy jest szansa na skorygowanie tych wad postawy? Rozumiem że haluks sie raczej nie cofnie, ale chciałabym żeby chociaz nie postępował.
Oczywiście. Proszę udać się na terapię najlepiej do terapeuty manualnego, czy osteopaty. Efekt nie będzie widoczny od razu i będzie wymagał systematycznych ćwiczeń, natomiast brak dolegliwości bólowych i poprawa statyki ciała są tego warte.

Witam,najlepiej udać się do terapeuty Integracji Strukturalnej, którzy to są bardzo dobrze przeszkoleni w pracy z ciałem szczególnie podkątem wad postawy,
pozdrawiam
Witam
Hallux powoduje ustawienie kolana w rotacji wewnętrznej co powoduje koślawość kolana co wiąże się z ustawieniem wewnetrznym biodra i obniżeniem miednicy i pogłębianiem sie skoliozy.
Polecam wkładki ortopedyczne korekcje kolana i biodra, mogły już wystąpić przykurcze mieśni.
Zapraszam na rehabilitacje
Pozdrawiam Sebastian Kalata-Warszawska Rehabilitacja
Z wadami postawy nie warto uczyć się żyć bo ich konsekwencją jest po prostu ból i cierpienie :(.Objawy dysfunkcji są tylko kwestią czasu:) .Dlatego,że doprowadzają do wielu zaburzeń w biomechanice ciała,doprowadzając do licznych przeciążeń pozaosiowych..Zachęcam więc do konsultacji ze specjalistycznym fizjoterapeutą , który na podstawie konkretnych testów dobierze indywidualne ćwiczenia . Pozdrawiam serdecznie i powodzenia :).
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 70 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zalecam udać się na terapię manualną i wesprzeć ją ćwiczeniami. Cofnięcie wad postawy u osoby dorosłej jest trudniejsze niż u rozwijającego się organizmu, ale zahamowanie ich postępowania jest jak najbardziej możliwe.
Obserwując brak ruchomości w obrębie przodostopia czy nierównomierne obciążenie stopy możemy spodziewać się zaburzeń mięśniowo-powięziowych czy nawet strukturalnych w obrębie całej kończyny dolnej. Zmienia to sposób w jaki się poruszasz, a kolana i biodra odczuwają to jako pierwsze. Duże znaczenie ma profilaktyka samego płaskostopia. Nauka prawidłowego obciążania stopy oraz ćwiczenia stabilizacji i kontroli jej łuków powinny stanowić podstawę pracy z pacjentem. Naszym wspólnym zadaniem jest jednak poprawa Twojego samopoczucia, tego jak funkcjonujesz i pokazanie Ci jak dużo możliwości ruchowych daje Ci Twoje ciało. Trzymam kciuki, powodzenia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jak najbardziej nadal jest szansa na poprawę postawy. Na fizjoterapii wykorzystuje się różne techniki oraz ćwiczenia aby tego dokonać. W kwestii haluksa bardzo ważne jest odpowiednie dobranie obuwia. Dodatkowo korzystne może być indywidualne dobranie wkładek korygujących ustawienie stopy. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.