Mam 25 lat i już od ponad 10 lat lat borykam się z bólami szyi, promieniującymi do barku oraz okolic

2 odpowiedzi
Mam 25 lat i już od ponad 10 lat lat borykam się z bólami szyi, promieniującymi do barku oraz okolic łopatki. Kilka lat temu usłyszałam od ortopedy, że mój odcinek szyjny kręgosłupa wygląda jak po urazie powstałym w wypadku komunikacyjnym (zdjęcie rtg), chociaż nic takiego nigdy się nie wydarzyło. W ostatnim czasie bóle bardzo nasiliły się, do tego stopnia że naprawdę już nie daję rady.
Obecny problem, czyli zdecydowane nasilenie bólu trwa od 8 miesięcy. Od tamtej pory jestem pod opieką osteopaty, którego pomoc oceniam na skuteczną, ale również tylko doraźną, ponieważ w ostatnich trzech miesiącach ból przybrał na sile, jest nie do zniesienia. Przechodzę po kilka ataków dziennie, kilka w nocy, nie pomagają mi leki przeciwbólowe (przyjmowałam ketonal, diclac, skudexa - ma w składzie tramadol).
Sam ból jest dość nieregularny, przeważnie rozpoczyna się w karku, promieniuje do okolic barku, całej szyi i potylicy, przenosi się na całą głowę; jest tępy i uciążliwy, pulsujący lub piekący, trwa średnio 15-40 minut lub dłużej. Czasami pojawiają się też skoki ciśnienia, szczególnie kiedy ból obejmuje głowę. Wykonuję ćwiczenia rozluźniające i izometryczne, które przestały pomagać, teraz pomagają mi tylko zimne okłady (a jeszcze dwa miesiące temu ciepło i ogrzewanie bolesnych miejsc koiło ból). Życie z bólem na co dzień utrudnia normalne funkcjonowanie i wykańcza psychicznie.

Moje pytanie: co mogę z tym dalej zrobić? Gdzie szukać pomocy? Jaki specjalista może mi skutecznie pomóc, postawić konkretną diagnozę?
Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Osteopata to dobry trop na leczenie przyczynowe. W pierwszej kolejności zadałbym pytanie obecnemu terapeucie jak wyglądać to ma z perspektywy czasu i czy w dobrym kierunku zmierzamy.
Zawsze zachęcam do leczenia przyczynowo-skutkowego. Leczenie samych objawów jest mało efektywne, dodatkowo należy na organizm spojrzeć całościowo.
Proszę udać się do dobrego specjalisty ( osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny).
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC
Sugeruję wizytę: Stan ostry - terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam. Bardzo ważne jest to skąd dokładnie pochodzą Pani dolegliwości bólowe. Po takiej ilości wizyt jaką Pani odbyła dolegliwości bólowe wcale nie muszą pochodzić z narządu ruchu ( mięśnie, stawy). Może mieć problemy wisceralne (pochodzące z narządów wewnętrznych) dlatego tak długo nie może Pani zlikwidować dolegliwości bólowych. Jeśli dolegliwości bólowe dalej Pani nie ustąpią zapraszam do gabinetu ul. Łabędzia 4 Medi-Sport Centrum Rehabilitacyjno Sportowe. Pozdrawiam