Mam 24 lata. Od kilku lat dokucza mi podwyższone tętno serca (ok 120 uderzeń). Od ok 3 miesięcy lecz

3 odpowiedzi
Mam 24 lata. Od kilku lat dokucza mi podwyższone tętno serca (ok 120 uderzeń). Od ok 3 miesięcy leczę też nadciśnienie. Stosuję metocard. Teraz skoki ciśnienia są rzadsze i nie tak wysokie jak wcześniej. Przy badaniu ekg wyszła mi tachykardia. Często też podczas pomiaru ciśnieniomierzem wyskakuje mi wskaźnik arytmii. Często miewam bóle w obrębie klatki piersiowej. Na środku jakby pod mostkiem, lub po lewej stronie pod piersią, a czasami nad piersią. Ciężko określić ten ból, bo raczej przypomina to uczucie kłucia. Ciężko mi wtedy nabrać głęboki oddech. Ból jest przeszywający. Czasami słyszę, a wręcz czuję jak mocno bije mi serce. I takie uczucie jakby coś mi tam skrzypiało? Nie wiem, trudno to określić. Dodam, że cierpię na nerwicę i od miesiąca stosuję leki. Zauważyłam również, że stresowe sytuacje bardzo pobudzają moje serce i dolegliwości wtedy nasilają się. Stąd moje pytanie, cze te bóle to objaw nerwicy, czy coś nie tak dzieje się z moim sercem? Lekarz rodzinny uważa, że wszystko jest w porządku, zdziwił się zresztą kiedy neurolog zapisał mi metocard ( mam też migreny w związku z czym neurolog uznał, że to będzie najlepsze rozwiązanie). Przez prawie rok dokuczały mi również zawroty głowy, ostre i długie. Po zastosowanym leczeniu ustąpiły, więc to może od naciśnienia. W każdym razie martwią mnie te dolegliwości bólowe i chciałabym zapytać czy ich występowanie może oznaczać, że coś sie dzieje? I czy powinnam udać się do kardiologa ?
Bóle o których Pani pisze nie wynikają z choroby serca.
Są to nerwobóle związane prawdopodobnie ze zmianami w kręgosłupie.
Przyśpieszenie akcji serca to prawdopodobnie wynik Pani nerwicy,również leki które Pani przyjmuje też mogą to przyspieszenie nasilać
Metocard jest tu dobrym wyborem.Może Pani w porozumieniu ze swoim lekarzem zwiększyć dawkę lub dodać inny lek zwalniający akcje serca.Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam. Żeby być spokojnym, że z sercem nic złego się nie dzieje należy wykonać badanie echokardiograficzne oraz ekg Holter. Dolegliwości są bardzo niespecyficzne co pozwala przypuszczać, że powyższe badania wyjdą dobrze co też będzie stanowiło cenną informację. Pozdrawiam
Wydaje się iż Metocard jest u Pani dobrym wyborem, aczkolwiek może dawka stosowana jest nie adekwatna. Na pewno wymaga Pani konsultacji Kardiologa. Proponuję też wykonanie badań na tarczycę: TSH, FT3 i FT4. Pozdrawiam.