Mam 22 lata, nie przyjmuję żadnych leków, od kilku lat mam regularne miesiączki. Moim problemem są c

1 odpowiedzi
Mam 22 lata, nie przyjmuję żadnych leków, od kilku lat mam regularne miesiączki. Moim problemem są częste bóle w obrębie karku i ramion oraz uczucie drętwienia mięśni pomiędzy łopatkami. Mam, moim zdaniem, dość dużą asymetrię piersi, gdyż noszę biustonosz o rozmiarze 65H, który jest dopasowany do większej piersi, natomiast dopasowując do mniejszej piersi powinnam mieć rozmiar 65D-E. Czy może to być powód bólu? Dodam, że mam skoliozę oraz lekki garb. Również chciałabym się dowiedzieć jakie są sposoby zmniejszenia asymetrii piersi oprócz operacji zmiany wielkości piersi.
Szanowna Pani,
Rzeczywiście, asymetria piersi może pogłębiać wady postawy i nasilać skrzywienie kręgosłupa, w następstwie czego dochodzi do ucisku korzeni nerwów i dolegliwości bólowych.
Symetryzacji piersi można dokonać albo poprzez powiększenie piersi mniejszej (zwykle implant, alternatywnie lipofiling, tj. przeszczep własnej tkanki tłuszczowej), albo poprzez zmniejszenie piersi większej (operacja redukcyjna, rzadko możliwa liposukcja). Oczywiście w przypadku braku zgody na leczenie operacyjne, można rozważyć zewnętrzną protezę piersi, która poza wyrównaniem wielkości pozwala na dociążenie strony z mniejszym rozmiarem piersi.
Z poważaniem, dr n. med. Michał Lewandowicz