Mam 22 lata i zerwałam z chłopakiem po ponad 2 latach związku, kłóciliśmy się często i niemoglismy d

2 odpowiedzi
Mam 22 lata i zerwałam z chłopakiem po ponad 2 latach związku, kłóciliśmy się często i niemoglismy dojść do porozumienia, czułam że już nic się nie zmieni. Po rozstaniu on stałe do mnie wypisywał że się zmieni, żeby spróbować jeszcze raz, żeby się spotkać, ale ja byłam przeciwna bo czułam że to nie ma sensu i bałam się że drugi raz się nie odważę na taką decyzję, napisałam mu że chcę żeby zaczął od nowa, kogoś poznał i był szczęśliwy. On stale wypisywał ale ja go odtroncałam. Na początku czułam że dobrze zrobiłam, nie dawno napisał mi że spotyka się z kimś ale nie czuje do niej tego samego co do mnie. Kiedy dowiedziałam się ze spotyka się z kimś poczułam się jakby mnie zdradził, zaczęło mi się wszystko przypominać z czasów kiedy byliśmy razem i nie potrafię normalnie funkcjonować, nie mam siły nic robić i cały czas mi się chce płakać, boję się że źle zrobiłam że nie spróbowałam jeszcze raz, mimo że wcześniej nie miałam takich myśli teraz nie dają mi spokoju. Nie wiem czy to przez to że kogoś ma czy przez to że dalej go kocham, nie potrafię określić co czuję, od kiedy się dowiedziałam że kogoś ma stale o nim myślę i boję się że podjęłam złą decyzję, nie potrafię pozbyć się tych mysli. Nie mam pojęcia co powinnam zrobić
Rozstaniom i ważnym decyzjom zwykle towarzyszy niepewność tego, co mogłoby się wydarzyć gdybyśmy jednak podjęli inną decyzję. Poza tym naturalne jest to, że kończąc związek, relację nawet taką, która człowiekowi nie służy pojawia się doświadczenie starty i żałoby, która wymaga czasu na przeżycie, poukładanie i pogodzenie. Być może dobrym kierunkiem jest spotkanie z psychologiem, który wesprze Panią w przejściu przez ten proces. Pomagając usłyszeć i ułożyć własne emocje i potrzeby celem znalezienia równowagi.
Z pozdrowieniami Anna Arciuch

Rozstanie po długotrwałym związku może być bardzo trudne emocjonalnie, a Twoje odczucia i myśli są zupełnie zrozumiałe w tej sytuacji. To normalne, że odczuwasz skomplikowane emocje, takie jak smutek, żal, zazdrość i niepewność po zakończeniu związku. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc w radzeniu sobie z tą sytuacją:

Przyjmij swoje emocje: To ważne, aby zrozumieć, że masz prawo do swoich emocji. Nie musisz wstydzic się czy tłumić swojego smutku czy zazdrości. Pozwól sobie na ich doświadczanie.

Rozmawiaj z kimś: Znajdź osobę, z którą możesz porozmawiać o swoich uczuciach. Czasem podzielenie się z kimś swoimi myślami i emocjami może pomóc w ich zrozumieniu i przepracowaniu.

Przeanalizuj swoje potrzeby: Zastanów się, dlaczego zdecydowałaś się zakończyć związek. Czy te przyczyny wciąż są ważne? Czy jesteś pewna, że to było słuszne rozstanie? Przemyśl swoje decyzje i potrzeby.

Skup się na sobie: Teraz to czas, aby zatroszczyć się o siebie. Znajdź aktywności i hobby, które sprawiają Ci przyjemność i pomagają Ci się odprężyć.

Rozważ terapię: Jeśli masz trudności z przetworzeniem swoich emocji i myśli, terapeuta może pomóc Ci zrozumieć je i znaleźć zdrowszy sposób radzenia sobie z nimi.

Daj sobie czas: Proces zdrowienia po zakończeniu związku może być długi i wymagać cierpliwości. Nie spiesz się z podjęciem nowych decyzji ani nie oczekuj, że po kilku dniach wszystko wróci do normy.

Zrozum, że to nie Twoja wina: Pamiętaj, że to rozstanie miało miejsce z konkretnego powodu, i nie jesteś winna za to, że Twój były chłopak zaczął spotykać się z inną osobą.

Warto również pamiętać, że czas pomoże Ci lepiej zrozumieć swoje uczucia i wybrać właściwe kroki do przodu. Warto również podjąć refleksję nad tym, co naprawdę chcesz w przyszłości, niezależnie od tego, czy to będzie kontynuacja związku z poprzednim partnerem czy też poszukiwanie nowych możliwości.