Mam 22 lata i pewien wstydliwy problem otóż przyzwyczaiłam się do jedego rodzaju masturbacji i ciężk

2 odpowiedzi
Mam 22 lata i pewien wstydliwy problem otóż przyzwyczaiłam się do jedego rodzaju masturbacji i ciężko mi osiągniac przyjemność podczas seksu z partnerem. Kiedy przestałam coś zaczęło się zmieniać i zrobiło się odrobinę lepiej ale podczas stosunku nadal czuje slaba przyjemność. Co można zrobić w tej sprawie i czy musze koniecznie udać się do seksuologa?
Szanowna Pani,
masturbując się i osiągając satysfakcję seksualną w jeden, konkretny sposób przez dłuższy czas prawdopodobnie wykształciła Pani w sobie tak zwany zespół zakodowanych reakcji seksualnych. Polega on na przyzywczajeniu ciała do określonych bodźców, osiągnięcie orgazmu w odpowiedzi na bodźce innego typu bądż innej intensywności jest natomiast utrudnione lub wręcz niemożliwe.
Myślę, że pomoc seksuologa będzie bardzo wskazana by uporać się z tym problemem.
Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,
praktykując określony rodzaj masturbacji, który dodatkowo przynosi Pani satysfakcję seksualną, przyzwyczaiła Pani ciało do reagowania na ten konkretny rodzaj stymulacji. Nie oznacza to, że osiąganie przyjemności na drodze innego pobudzenia jest niemożliwe (to rzadkie przypadki). Może być utrudnione (w różnym stopniu) i wymaga od Pani i partnera cierpliwości. Niekoniecznie od razu trzeba udać się do seksuologa-psychologa. Proponuję na początek zarówno Pani, jak i Państwu spróbować poznawać stopniowo mapę swojego ciała i czerpać przyjemność z bliskości. Proszę skupiać się na odczuciach płynących z różnych części ciała. To pozwoli odkryć kolejne miejsca erogenne. Przyjemność z takiej stymulacji będzie zróżnicowana i może nie warto skupiać się na porównaniach, lecz cieszyć się poszczególnymi odczuciami. Proszę poświęcić więcej czasu na takie doskonalenie sztuki miłosnej. Jak Pani sama zauważyła, zmiana stymulacji może procentować. Odmienną kwestią jest Państwa doświadczenie, które może przekładać się na umiejętności w doprowadzeniu partnera do rozkoszy. Proszę pamiętać, że każda droga stymulacji, prowadząca do orgazmu jest tak samo dojrzała i uprawniona i część kobiet nie osiąga przyjemności poprzez penetrację pochwy. Może warto porozmawiać z partnerem, powiedzieć/pokazać także, jakie pieszczoty Pani odpowiadają i poprosić o ich włączenie do Państwa gry miłosnej.
Życzę ciekawych odkryć erotycznych.
dr Monika Gmurek