Mam 22 lata i mnóstwo objawów neurologicznych , leczyłem się u 3 neurolog i nadal nie wiadomo co mi

1 odpowiedzi
Mam 22 lata i mnóstwo objawów neurologicznych , leczyłem się u 3 neurolog i nadal nie wiadomo co mi jest . Zaczęło się rok temu od mrowienia stopy ( finalnie dwóch stop trwające do teraz ) oraz drgania mięśni trwało to około dwóch tygodni następnie objawy ustały w powstał ból w lewej klatce piersiowej (przemieszczający się w obrębie lewej strony klatki piersiowej ) ,zawroty głowy , uderzenia gorąca w całym ciele wylądowałem w szpitalu , podwyższone ciśnienie ( niby tło emocjonalne) + potas i magnez na pograniczu zalecono suplementację i skierowanie do kardiologa oraz na badanie echo serca zostałem przebadany oraz zostało zrobione badanie okazało się ze wszystko w porządku . Objawy ustąpiły ale powstały inne straszne bóle łydek ( uczucie zmęczenia oraz osłabienia zawsze oby dwie łydki nigdy jedna) + bóle przedramion ( głównie lewa , rzadko prawa ) zapisałem się do pierwszego neurologa po przeprowadzonym badaniu oraz wywiadzie lekarz stwierdził że to depresja zostały przypisane leki dulsevia , fevarin oraz clorexan po 3 miesiącach zażywania leków brak poprawy. W między czasie miałem niedowład prawej ręki udałem się kolejny raz na SOR kolejne badanie neurologiczne ( odruchy wporzadku) + badanie krwi ( wyniki również dobre ) po pobraniu krwi odrazu podano mi kroplówkę ( magnez potas) lekarz powiedział że zrobimy eksperyment ponieważ przypuszcza że to tężyczka objawy momentalnie ustąpiły po podaniu kroplowki odziwo wyniki krwi miałem przed podaniem również dobre ( potas ,magnez itp.) Zapisałem się ponownie do kolejnego neurologa , odruchy nadal wporządku , dostałem skierowanie na mri głowy oraz test na tężyczkę , po wykonaniu badania na tężyczkę stwierdzono że to na pewno nie to , mri głowy również w porządku bez żadnych zmian ogniskowych . Potem nastąpił ból prawego oka podczas poruszania po kilku dniach ustąpiło następnie ból lewej strony potylicy finalnie ból po lewej stronie głowy + minimalne mrowienia lewej strony twarzy) również po kilku dniach wszystko wróciło do normy ale powróciły wcześniejsze bóle . Aktualnie posiadam bóle w lewym przedramieniu(pieczenie), lewej stronie łopatki , ból i osłabienie łydek ciągle uczucie zmęczenia , ból lewego barku ,sztywność lewej nogi rzadko prawej ( od kolana w dol) zawsze ból lokalizuje się w jednym miejscu nigdy w dwóch. W ciągu dnia bole występują w kilku miejscach mogą się zmieniać np opisze to w łatwy sposób od 8 do 10 odczuwam bóle w przedramieniu ,10-11 ból w lewym barku i tak do końca dnia mogą zmieniać mi się obszary bólu (, zawsze ten ból lokalizuje się w jednym miejscu prócz osłabienia i bólu łydek oraz mrowienia stop ). Więc moje pytanie brzmi jakie badania powinienem zrobić ?
Z góry dziękuję za odpowiedź .
Szanowny Panie, przy obecności tak mnogich objawów i po wykonaniu licznych badań oraz konsultacji u 3 różnych neurologów należy zwrócić uwagę na interpretację badania wykluczającą tężyczkę. Zarówno trzeci neurolog, do którego się Pan zwrócił, co umożliwiło wykluczenie najpoważniejszych zmian organicznych mózgowia, jak i dwaj poprzednio angażowani przez Pana neurolodzy, którzy przypuszczalnie najtrafniej rozpoznawali Panu nie ogniskowe tło schorzenia, podjęli się diagnostyki Pańskiego schorzenia, ale widać, że nie chciał się Pan u żadnego z nich konsekwentnie leczyć, mimo że żaden z nich nie odesłał Pana na konsultację psychiatryczną. Rozpoznano Panu zesp. depresyjny, który z reguły wymaga dłuższego niż 3-miesięczne leczenie farmakologiczne. Znane jest zjawisko tzw. depresji maskowanej ( "depresji bez depresji"), przy której choroba manifestuje się tzw. konwersją, np. do wielomiejscowych objawów bólowych i innych czuciowych, a nawet niedowładów i zaburzeń napięcia mięśni. Tężyczka, która objawia się incydentalnie może być wykładnią tego wspomnianego pierwotnie zespołu chorobowego. Aby potwierdzić tężyczkę wykonuje się badanie poziomu wapnia zjonizowanego i pełny jonogram we krwi oraz neurofizjologiczną próbę tężyczkową w EMG. Zaburzenia fizykochemiczne stwierdzane w tych badaniach mogą potwierdzić, ale ich wynik nie może wykluczyć tężyczki. Jej obecność może potwierdzić neurolog na podstawie badania klinicznego - podmiotowego i przedmiotowego z uwzględnieniem wyników powtarzanych, w/w badań dodatkowych. Zatem trudno podważać, na podstawie Pańskiego opisu, słuszność rozpoznania i sposób leczenia, którego Pan próbował u 2 pierwszych neurologów. Proponuję zatem decyzję o wykonaniu jakichkolwiek kolejnych badań dodatkowych uzależnić od wyniku badania neurologicznego przeprowadzonego w ramach rekonsultacji neurologicznej przez tego z neurolgów, który wzbudził dotychczas Pańskie największe zaufanie.