Mam 21 lat, tydzień temu zmarł mój ukochany tata którym opiekowałam się przez ostatnie pół roku cięż

4 odpowiedzi
Mam 21 lat, tydzień temu zmarł mój ukochany tata którym opiekowałam się przez ostatnie pół roku ciężkiej, niespodziewanej choroby. Nie umiem sobie poradzić z jego strata, od kilku dni nie mam siły nawet wstać z łóżka. Wszystkie codzienne czynności sprawiaja mi problem, nie mam na nic ochoty. Czy to kiedyś minie... Czy mam wybrać się do jakiegoś lekarza?
Utrata jest niezwykle trudnym przeżyciem. By sobie z tym poradzić lepiej sięgnąć po fachową pomoc. Najlepiej u psychoterapeuty lub psychiatry. Żałoba trwa dość długo ale jeśli utrudnia codzienne życie nie ma na co czekać.

Szanowna Pani, może to być reakcja żałoby powikłana depresją. Koniecznie proszę się skontaktować z psychiatrą ale obeznanym też z psychoterapią. Jeśli Pani jest jest z okolic Wrocławia, zapraszam.
Najlepiej wybrać się do psychologa, który prowadzi interwencję kryzysową. Życzę dużo siły w tych ciężkich chwilach. Pozdrawiam serdecznie. Piotr Markowski
Witam!
Reakcja żałoby bywa przeżywana przez każdego człowieka w sposób nieco odmienny. Jednak w każdym układzie dominuje żal, poczucie krzywdy i wielkiej straty. Zazwyczaj mija bez potrzeby interwencji z zewnątrz, jednak czasem dochodzi do jej przedłużenia lub nawrotów - szczególnie w tzw. rocznice. Raczej unikamy interwencji lekowych. Jednak pomoc psychologa lub psychoterapeuty wyraźnie pomaga. Szczere kondolencje i dużo siły.
W. Łuczkowski.