Mam 21 lat prą owalam w ciąży do 7 Msc i wychowuje synka 6msc już w czasie ciąży czułam ból barku pr

4 odpowiedzi
Mam 21 lat prą owalam w ciąży do 7 Msc i wychowuje synka 6msc już w czasie ciąży czułam ból barku promieniujacy do szyji i łopatki jak przestałam pracować tak nie bolało teraz synek jest coraz cięższy i ból się powiększa z biegiem czasu coraz bardziej mnie boli. Czy powinnam coś z tym zrobić czy po prostu odpocząć i przestanie zastanawiam się co to może być bo stawiała m wcześniej na przeciążenie. Proszę o radę
Witam
Takie bóle najczęściej są związane u kobiet w ciąży z zaburzona biomechanika łańcuchów biomechanicznych. Zwiększony ciężar ciała i naciągnięcie wielu struktur tkankowych może doprowadzić do przeciążenia i bólu pleców, barku, szyi.
Polecam skonsultować się z fizjoterapeutą/terapeutą manualnym; sprawdzi doradzi co robić , na pewno pomorze.
Pozdrawiam

Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty by zredukował ból polecił co robić dalej. Nie warto bagatelizować objawów
Odpoczywanie da efekt na czas odpoczynku jak sama to już Pani napisała. Z czasem problemy będą się przenosić na inne rejony ciała lub powodować dodatkowe dysfunkcje przez zaburzenie wzorców ruchowych (unikanie bolu). Wprawny terapeuta poradzi sobie szybko z problemem.
Z pewnością warto ten stan skonsultować z fizjoterapeutą, który zbada Pani aktualne wzorce ruchu i postawy pod kątem jakości biomechanicznej. Niestety ciąża i czas jej trwania negatywnie wpływają na nasz środek ciężkości a permanentna opieka nad dzieckiem także nie sprzyja regeneracji.Pojawienie się bólu jest ostrzeżeniem ze strony organizmu,że zachodzą w nim procesy dysfunkcyjne wymagające interwencji,żeby się nie utrwaliły i nie rozwinęły.Pozdrawiam serdecznie.