Mam 21 lat, od ponad 2 lat mam problem z ciągłą ochotą na seks, ale tylko psychicznie, potrafię się

1 odpowiedzi
Mam 21 lat, od ponad 2 lat mam problem z ciągłą ochotą na seks, ale tylko psychicznie, potrafię się nakręcić po chwili bliskości z partnerką, fizycznie po jednym orgazmie fizycznie czuję się zaspokojony i jakby to powiedzieć reszta ciała nie czuje dalszej potrzeby zaspokajania się, ale psychicznie czuję, że mam ochotę na kolejny raz, od razu, po prostu ciągle, jak odwrócę myśli, jakąś grą, serialem, jakimkolwiek innym zajęciem, mała rzecz potrafi mnie natychmiastowo podniecić, np. ładnie ubrana partnerka, jakiś dłuższy fizyczny kontakt niż przytulenie się na powitanie itp. Dodam też, że nie podniecają mnie wszystkie kobiety, mimo ogromnego popędu, a ze strony mojej partnerki jest on zdecydowanie mniejszy, bardzo rzadko ma ochotę na cokolwiek, to tak jak mówiłem nie pociągają mnie inne kobiety, nie mam myśli o zdradzie ani nic z tym związanego. Jest to już dla mnie męczące i nie mam pojęcia co jest tego przyczyną, to nie jest moja pierwsza partnerka seksualna.
Dzień dobry,

Wydaje się, że opisuje Pan stan, który uznać można za dosyć naturalny w przypadku osób odczuwających uczucie wobec drugiej osoby. W psychologii miłości określa się ten stan terminem "namiętność", co definiuje się m.in. jako biologiczny komponent miłości, mający zmysłowy i erotyczny charakter, a który charakteryzuje fizyczne podniecenie i silne pragnienie cielesnej bliskości.
Być może uczucie to potęgowane jest dodatkowo przez mniejszą ochotę partnerki na podobne dzielenie się z Panem swoją namiętnością, którą prawdopodobnie też do Pana żywi, jednak, jak można sądzić z opisu, nie ma ona aż tak obsesyjnego charakteru, jak w Pana przypadku.
W powyższej sytuacji warto byłoby chyba skorzystać z konsultacji seksuologicznej bądź psychologicznej, celem przyjrzenia się kondycji związku, uczuciom w nim występującym oraz ich poziomowi - zarówno w odniesieniu do partnerki, jak i odwrotnie.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.