Mam 21 lat, mój ojciec jest łysy i moja fryzura tez Ide w tym kierunku. Eksperymentowałem z saw palm

4 odpowiedzi
Mam 21 lat, mój ojciec jest łysy i moja fryzura tez Ide w tym kierunku. Eksperymentowałem z saw palmetto zażywając ją w piątym dniu włosy stały sie grube, mocne żaden nie wypadł, na zakolach pojawili sie czarne włoski i to wszystko w zaledwie jednej doby, włosy wtedy tez sie przetluscily jak i moja cera( miałem kiedyś trądzik, wyleczyłem go izotekiem) po tym dniu włosy zaczęły wracać do danego stanu i znów wypadały. Odstawiłem palmę na kilka dni i ponownie do niej wróciłem- efekt podobny. Dodam ze finasteryd slavno na mnie działa. Czy to jakieś zaburzenia w gospodarce hormonalnej? Jakie badania zrobić?
Zapraszamy na badanie trichoscanem oraz badanie poziomu hormonów we krwi, pozdrawiam

Łysienie jest złożonym problemem i należy w pierwszej kolejności określić jego powód. Diagnostykę powinien rozpocząć Pan od wizyty u lekarza dermatologa specjalisty trichologa. Jak Pan napisał, łysienie z powodu występowanie go u Pana ojca można podejrzewać też o przyczynę genetyczną. W takim przypadku możemy mówić o próbie jak najdłuższego zatrzymania procesu łysienia i konieczności zarzywania leków przez całe życie. Leczenie na własną rękę jakimikolwiek specyfikami raczej Panu nie pomoże. Palma sabałowa to dość silny produkt w którym występuje duże stężenie steroli i kwasów tłuszczowych i mogą one przyczynić się do wzmocnienia włosów. Jednak trudno uwierzyć w to, że w ciągu jednej doby po jej zażyciu wyrosły Panu włosy na zakolach. Jakiekolwiek leczenie łysienia finasterydami musi być utrzymywane minimum przez trzy miesiące a przerwanie go spowoduje odwrócenie procesu leczenia i ponowną utratę włosów. Proszę więc zgłosić się do lekarza, który określi powody utraty włosów i dobierze właściwe leczenie oraz będzie je kontrolował. Eksperymentowanie na zasadzie "wezmę i odstawię lek oraz zobaczę co się będzie działo" może przynieść więcej szkody, niż pacjent to może przewidzieć.
Witam, najprawdopodobniej to geny po ojcu. Można zbadać poziom hormonów tarczycy, morfologię krwi. Jednak u męczyzn najczęściej powodom jest wrażliwość mieszków włosowych na testosteron, pisząc w skrócie. Warto skonsultować się z dermatologiem i rozważyć leczenie m.in mezoterapią, pozdrawiam
W przypadku chorób włosów i owłosionej skóry głowy oczywiście ważne jest wykonanie szeregu badań wykluczających przyczynę. Nie bez znaczenia jest czynnik genetyczny. Jednak właściwe dobranie leków i systematyczne wielomiesięczne ,-letnie leczenie jest najważniejsze w osiągnięciu zadowalających efektów. Zaprzestanie leczenia skutkuje ponownym nasileniem wypadania włosów