Mam 21 lat , 174 cm i 50 kg. w ogóle nie rosną mi piersi. Mam z tym straszny kompleks. Od gim

2 odpowiedzi
Mam 21 lat , 174 cm i 50 kg. w ogóle nie rosną mi piersi. Mam z tym straszny kompleks. Od gimnazjum w ogóle nie urosły mi piersi oraz nie mogę przytyć, staram się systematycznie jeść bez żadnej diety. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie mogę na siebie patrzeć w lustrze
Dzień dobry, aby przytyć należy jeść więcej niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne. Systematyczność posiłków jest istotna, ale może być niewystarczająca. Rozmiar piersi może być zależny od tkanki tłuszczowej w organizmie, ale przede wszystkim jest on uwarunkowany genetycznie. Dieta może pomóc, ale trudno oszacować w jakim stopniu. Dodatkowo, nie da się zaprogramować organizmu, żeby odkładał tkankę tłuszczową w określonym miejscu (np. w piersiach), więc może się okazać że wzrost masy ciała nie będzie równoznaczny ze wzrostem piersi. Zachęcam jednak do konsultacji z dietetykiem, który skoryguje Pani nawyki żywieniowe.

Kluczem do sukcesu czyli w tym wypadku do zwiększenia masy ciała należy przewyższyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i po prostu jeść więcej. Jeżeli już teraz je Pani dużo to należy jeść jeszcze więcej i bazować na produktach wysokokalorycznych ale zdrowych. Dobrą opcją będą różnego rodzaju koktajle na bazie jogurtu, masła orzechowego, bananów, orzechów. Na pewno wizyta w gabinecie dietetycznym będzie najlepszym rozwiązaniem w Pani przypadku.