Mam 20 lat.Od 5 lat w mniejszym lub większym stopniu występuje u mnie kujący, przeszywający ból w że

2 odpowiedzi
Mam 20 lat.Od 5 lat w mniejszym lub większym stopniu występuje u mnie kujący, przeszywający ból w żebrach.Najczęsciej przy krótkim ale intensywnym wysiłku,stresie, oddychaniu lub długim siedzeniu.Przez te 5 lat byłem diagnozowany przez różnych lekarzy , bez większego skutku.Z prześwietleń wynika ,że mam kifozę w odcinku szyjnym i ostatnio po zbadaniu fizjoterapeuty lekko skręconą miednice przez co jedna noga jest dłuższa.Reszta mojego ciała nie ma większych przeciwskazań , wręcz jest w dobrej formie(Tak oznajmił fizjoterapeuta) .Badanie krwi,USG brzucha są okej.Od 2 miesięcy zauważyłem strzelanie w barkach.Często występują u mnie bóle karku. Wydaje mi się ,że może to być problem łopatki ,ponieważ na niej mam punkty ,które są spięte i bolą.Wprawia mnie to w stany depresyjne , ponieważ chciałbym coś temu zaradzić , lecz nie wiem jakie ćwiczenia mam wykonywać ,aby pozbyć się tego bólu.Wcześniej ćwiczyłem z własnym cięzarem ciała , lekkie ćwiczenia ,ponieważ przy większej intesywności ból nasilał się.Jakie mięśnie wzmaniać ?
Szanowny Panie,
Niezwykle ciężko jest stwierdzić, które mięśnie ma Pan ćwiczyć, jeżeli nie można Pana zbadać. To tak jak bym zapytać mechanika, którą część mamy wymienić, jeśli samochód jeździ nieprawidłowo.

Z tego co Pan napisał mogę sformułować następujące wskazówki:
1) proszę unikać długotrwałego przebywania w jednej pozycji (szczególnie siedzącej),
2) proszę nauczyć się 2-3 ćwiczeń relaksacyjnych (google) i stosować je w sytuacjach stresowych,
3) proszę skonsultować swoje "stany depresyjne" z psychiatrą- to może być depresja (choroba, którą można leczyć)
4) proszę stosować różnorodną aktywność fizyczną (basen, rower, tenis, piłka nożna, koszykówka, łyżwy, bieganie itp), i starać się codziennie być w ruchu przez min 30-60 min.

Jeżeli chce Pan bardziej konkretnej porady, to proszę udać się na konsultację fizjoterapeutyczną, gdzie po dokładnym wywiadzie będzie można zindywidualizować zalecenia.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Witam. Proszę udać się do fizjoterapeuty i popracować nad stabilizacją łopatki. Z Pana opisu wynika że w obrębie łopatek jest mnóstwo nieaktywnych mięśni ich aktywizacja powinna załatwić problem na zawsze.
Do opracowania: zębaty przedni, zębaty tylny górny i tylny dolny, mięsień podłopatkowy - to powinno przynieść ulgę i znieść ten uporczywy ból. Pozdrawiam Maciej.