Mam 20 lat.
Moim problemem jest sytuacja związana z kolegą . Ma on 22 lata i jest we mnie zakochany ,ale ja nie odwzajemniam jego uczuć.
Rozmawiałam z nim wielokrotnie o tym ,że nigdy z nim nie będę i ,że nic do niego nie czuję ten z kolei rozumie ,ale do czasu i później znów mówi ,że mnie kocha i chcę ze mną być i jest w stanie dla mnie wszystko zrobić nawet próbuję mnie przekonać do siebie pieniędzmi ,autem. Podczas właśnie takich rozmów on płaczę ,trzęsie się i nie umie zrozumieć ,że ktoś nie chcę z nim być . Mówiłam też ,że nie jest w moim typie ponieważ lekko się go brzydzę : mianowicie nie dba o higienę osobistą. Mam wrażenie ,że on w swojej głowie ma ze mną różne scenariusze np. mówi ,że będzie ze mną mieszkał ,że będziemy mieć dzieci . On jest prawiczkiem i chcę aby pierwszy jego raz odbył się ze mną ,i z inną dziewczyną on się nie widzi i będzie czekał na mnie. Bardzo często przy spotkaniach ociera się o mnie ramieniem ( w sensie ,że idzie bardzo blisko aż na mnie wchodzi) lub gdy siedzimy ociera się nogą i przybliża się gdy ja się oddalam. Całkiem nie dawno powiedział mi ,że możemy się razem zabić ,aby nikt mnie więcej nie miał bo każdy mnie "skrzywdzi" . On widząc ,że mam dobry kontakt ze swoim przyjacielem chciał zrobić wszystko aby mnie do niego zniechęcić mówiąc ,że sam nie wie dlaczego to robi. Ten mój przyjaciel stara się o mnie i w momencie gdy mnie przytuli to właśnie ten chłopak płaczę i mówi ,że go to rani. Gdy z przyjaciółmi jeździliśmy na wycieczki i ja spałam w innym pokoju to on właśnie stał pod drzwiami prawie całą noc i nasłuchiwał co robię.Jest on osobą bardzo wrażliwą ,szybko się denerwuje ,ale jeśli powiem StOP to jest łagodny i przestaje ,ale po jakim czasie to wszystko wraca. Zakochał się niby od pierwszego wejrzenia ,nic mu nigdy nie obiecywałam. Trwa to już 3 rok . Co robić ,lub gdzie zgłosić taką osobę ? Czy jest w stanie mi coś zrobić?
mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry,
trzy lata to dość długo, a jednak znosi Pani tą sytuację. Na zachowanie innych ludzi nie mamy wpływu, ale na własne i owszem. Może warto zastanowić się nad tym, z czego wynika, że trwa Pani w takiej relacji. Myślę, że konsultacja z psychologiem może w tym pomóc.
Natomiast proszę pamiętać, że jest również możliwość zgłoszenia nękania na policję, jeżeli Pani zdaniem to tak własnie wygląda. Na podstawie krótkiego listu, trudno rzetelnie ocenić opisywaną przez Panią sytuację.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Dzień dobry. Może Pani zgłosić na policję fakt nękania przez tego chłopaka. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

mgr Justyna Krupa-Burkiewicz
mgr Justyna Krupa-Burkiewicz
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Żyrardów
Dzień dobry. Na początku warto, by zadbała Pani o swoje bezpieczeństwo. Jeśli czuje się Pani zagrożona w związku z zachowaniem kolegi może Pani zgłosić sytuację na policję. Napisała Pani, że podejmowane przez Panią działania odnoszą skutek tylko na krótki okres, a potem kolega znów zachowuje się w sposób, który narusza Pani granice. Jeśli czuje Pani, że wyczerpała dostępne dla Pani strategie poradzenia sobie może warto rozważyć konsultację z psychologiem w celu przyjrzenia się tej sytuacji i wspólnego poszukania możliwych rozwiązań. Pozdrawiam Justyna Krupa-Burkiewicz

mgr Wojciech Kopytek
mgr Wojciech Kopytek
Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy
Skierniewice
Szanowna Pani, Opisane przez Panią zachowanie tego człowieka może być niebezpieczne, tym bardziej, że mówi on o wspólnym samobójstwie. W mojej ocenie jego postępowanie wobec Pani wyczerpuje znamiona stalkingu - uporczywego nękania - Art 190 a k.k. Sugeruję złożyć zawiadomienie na policję. Warto też udać się na konsultacje psychologiczną, gdyż z niewiadomych dla mnie przyczyn toleruje Pani te zachowania przez bardzo długi czas, czyli okres trzech lat. Tego typu zachowania stalkerów mogą w znaczny sposób wpływać na samopoczucie ofiar. Z uszanowaniem Wojciech Kopytek.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.