Mam 20 lat i od 2 tygodni mam zaburzenia snu wynikające z pracy, która spowodowała ( od 4 dni nie pr

1 odpowiedzi
Mam 20 lat i od 2 tygodni mam zaburzenia snu wynikające z pracy, która spowodowała ( od 4 dni nie pracuję) kończenie i powrót do domu o 3 rano. Mimo zmęczenia miałam problem z zaśnięciem i wstawałam ok. godziny 14. Teraz od 4 dni, gdy mam możliwość pójścia spać wcześniej nie jestem senna, zaczynam się robić dopiero ok. 3 lub 4 i przez to nie mogę normalnie funkcjonować w dzień. Chciałabym wrócić do normalnego funkcjonowania, ale nie wiem jak. Bardzo mnie to stresuje i nie wiem co robić
Dzień dobry!
Jeżeli problem trwa od krótkiego czasu to można wyregulować Pani sen przez lek ułatwiający zasypianie, do stosowania przez kilka dni. Zaśnie wtedy Pani wieczorem i będzie łatwiej wrócić do poprzedniego trybu.
Można też umówić się do psychoterapeuty w nurcie poznawczo - behawioralnym (CBT), na kilka spotkań, terapia ta ma specjalny protokół do pracy z zaburzeniami snu.
Jest także książka "Pokonaj bezsenność w 6 krokach z terapią poznawczo- behawioralną" napisana przez specjalistki w tym temacie, przystępnym językiem. Zawiera łatwe do wdrożenia metody pracy.
Wygląda na to, że Pani sen jest bardzo wrażliwy i w związku z tym warto by przestrzegała Pani stałych godzin snu. Należy rozważyć, czy praca na zmianę nocną jest dla Pani długoterminowo korzystna.