Mam 20 lat i niedowagę (wzrost 170, waga 53kg) przez co pogarsza się moje samopoczucie, (brak energi

3 odpowiedzi
Mam 20 lat i niedowagę (wzrost 170, waga 53kg) przez co pogarsza się moje samopoczucie, (brak energii, apetytu, wypadające włosy, krwotoki z nosa, ciągłe zmęczenie). Chciałabym przytyć ale nie bardzo wiem jak - "jedzenie wszystkiego i wszędzie" nie sprawdza się. Waga stoi w miejscu... Chciałabym wyglądać jak kobieta/człowiek, a nie szkielet.... Czy istnieje jakiś gabinet dietetyczny, który przygotowuje posiłki na cały dzień i można je zakupić nie za miliony? Które pomogą mi przytyć, a nie opróżnią portfela i jednocześnie poprawią samopoczucie. A może jakiś suplementy? Jeśli jest możliwość zakupu takich gotowych posiłków, jak to wygląda? Są one codziennie dostarczane do klienta czy trzeba po nie samemu przyjechać? Jak to wygląda? Za wszystkie porady serdecznie dziękuję. Miłego dnia :)
Z pewnością : jedzenie wszystkiego i wszędzie" nie jest droga do rozwiązania problemu. Jeśli niedowaga nie ma podłoża w zdrowiu ( zachęcam do skonsultowania się z lekarzem i zrobienia zaleconych przez niego badań , by takie problemy wykluczyć) ważna jest dieta oparta na zasadach zdrowego żywienia: regularnie spożywane posiłki, nie omijanie posiłków, duże urozmaicenie diety i odpowiednia kaloryczność posiłków dostosowana do stanu fizjologicznego, aktywności fizycznej i innych czynników.
Serdecznie pozdrawiam.

Witam. Podzielam opinie przedmówczyni. Warto umówić się na konsultację do dietetyka zabierając ze sobą już na pierwsza wizytę aktualne wyniki badań krwi i moczu jeśli je Pani posiada. Jeśli nie, dietetyk z pewnością udzieli Pani informacji które badania należy wykonać, w razie konieczności do jakiego lekarza specjalisty się udać. Zastanawiam się z jakiego powodu chciałaby Pani korzystać z cateringu dietetycznego. Przygotowanie zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków wcale nie musi być trudne i skomplikowane oraz zabierać wiele czasu. Z pewnością też będzie mniejszym wydatkiem z Pani budżetu. Dietetyk pomoże Pani w tym względzie, myślę, że warto najpierw spróbować takich rozwiązań.
Życzę powodzenia, pozdrawiam.
Dzień dobry,

tak jak zostało już wspomniane w Pani sytuacji zalecałabym konsultację u dietetyka, który przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowo-zdrowotny, wskaże badania, które warto wykonać i przygotuje zbilansowany jadłospis oraz zalecenia uwzględniające wszystkie czynniki wpływające na Pani stan zdrowia. Catering dietetyczny z reguły nie przygotowuje indywidualnych diet, a korzystanie z tego rodzaju rozwiązania nie należy do najtańszych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest konsultacja dietetyczna i wprowadzenie zmian w jadłospisie w oparciu o zalecenia specjalisty.

Pozdrawiam
Veronika Ulanecka
Clinic Food