Mam 18 lat i bardzo dziwne i nie ładne sutki jak na kobietę, są miękkie, lekko różowe a co najgorsze

1 odpowiedzi
Mam 18 lat i bardzo dziwne i nie ładne sutki jak na kobietę, są miękkie, lekko różowe a co najgorsze są wklęsłe. Dotykając nie czuje się nic wypukłego, poprostu płaskie miejsce. Czy to kiedyś minie i czy to jest normalne? Bardzo się tego wstydzę i obawiam się jak będzie to wyglądać w przyszłości mając dziecko które będzie trzeba karmić piersią. Proszę o pomoc czy to minie? Czy niektóre nastolatki tak mają i nie maw tym nic dziwnego?
Dzień dobry,

Kształt, rozmiar i twardość sutków i piersi bywa różna, uzależniona m.in. od rozkładu tkanki tłuszczowej, toteż wydaje się, że trudno uznać, by w Pani przypadku miałaby to być jakaś szczególna nieprawidłowość. Faktycznie, wklęsłe albo płaskie sutki mogą w przyszłości utrudniać karmienie piersią, jednak i tę "dolegliwość" można dość łatwo zniwelować. Zwykle w takich przypadkach sugeruje się partnerowi (mężowi), by to on "przygotował" piersi do przyszłego karmienia - poprzez ich ssanie (co, nawiasem mówiąc jest jednym z elementów współżycia seksualnego), co w naturalny sposób spowoduje rozciągnięcie sutków.
Nie ma chyba więc powodu, by się jakoś specjalnie zamartwiać aktualnym stanem swoich piersi.