Mam 17 lat i jestem dziewczyną. Mam problem ze snem. Otóż gdy jestem w domu , potrafię siedzieć do 2

2 odpowiedzi
Mam 17 lat i jestem dziewczyną. Mam problem ze snem. Otóż gdy jestem w domu , potrafię siedzieć do 24 i nie czuć się senna, a zasypianie to tragedia. Byłoby to normalnymi problemami ze snem, ale nie bo gdy jestem u chłopaka w domu , śpię normalnie, jestem senna . Nawet gdy śpię u niego sama bo jest w pracy to śpię bez problemu. Często jak do niego przyjeżdżam wieczorem nagle odczuwam senność, której nie czułabym w domu o tej porze. Śpi mi się dobrze i długo, zasypiam z łatwością. Niestety w domu mam straszne z tym problemy. W domu dużo korzystam z komputera ale nie wydaje mi się to być głównym powodem, ponieważ np u niego ciągle oglądamy Netflix, a nawet po takich dniach patrzenia się ciągle w ekran u niego zasypiam jak dziecko. Podejrzewam że to ma związek z psychika i domem, moim pokojem , ale nie wiem. Czy są inne możliwości? Pod jakim kątem mam szukać problemu i jak to rozwiązać, co może mi pomóc? Nie pije wcale kawy a ni innych napojów kofeinowych.
Warto zastanowić się nad tym co stoi za Pani problemami ze snem. Z opisu, który Pani zamieściła może wynikać, że w domu chłopaka czuje się Pani bardziej bezpiecznie niż w swoim własnym domu. Zatem zasadne wydaje się sprawdzenie tego co ewentualnie i jeżeli w ogóle powoduje napięcie emocjonalne utrudniające zasypianie w Pani domu rodzinnym. Być może stoją za tym jakieś nierozwiązane problemy, które utrudniają swobodne korzystanie z dobrodziejstwa snu. Pozdrawiam Serdecznie Marcin Miller
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

Z Pani opisu wynika, że większe poczucie bezpieczeństwa i spokój odczuwa Pani poza domem rodzinnym. Można się zastanowić nad terapią Psychodynamiczną lub Gestalt, które pomogłyby Pani dowiedzieć się, jaki jest związek między Pani domem, przeszłością i obecnym samopoczuciem. Dobrze jest znaleźć sieć powiązań między wydarzeniami z przeszłości, które mogą wpływać na poczucie gotowości Pani organizmu w momencie, kiedy powinien odpoczywać, czyli w nocy. Prawdopodobnie terapia w jednym z tych nurtów, pozwoli Pani odszukać w swojej przeszłości takie wydarzenia, które do dzisiaj oddziałują na Pani funkcjonowanie.
Pozdrawiam
Kamila Mikulska-Mitraszewska