Mam 16 lat. Moje zęby od początku były bardzo słabe. Mianowicie mój ojciec utracił zęby w młodym wie

2 odpowiedzi
Mam 16 lat.
Moje zęby od początku były bardzo słabe. Mianowicie mój ojciec utracił zęby w młodym wieku i miał również z nimi problemy..
Leki które brałem na astmę (proszkowe i wziewki) bardzo osłabiły moje zęby, do tego przez długi okres życia miałem bardzo duży niedobór witaminy D. Mam plomby na przednich górnych zębach w jedynkach (w jednej 2 plomby w drugiej jedna) w jednej dwójce 2 plomby itd... plomby na dwójce i jedynce są widoczne do tego moja lewa dwójka (nie ma próchnicy) lecz jest bardzo odwapniona. na wielu zębach mam białe plamki z tego co wyczytałem na internecie są to odwapnienia. Czy na moje zęby można by było założyć licówki? Lub co zrobić aby wyglądały estetyczniej (od górnej 2 do 2 lub 3 do 3) Jest to dla mnie bardzo ważne (lub jak mogę wzmocnić moje zęby, przez długi czas brałem witaminę A i D oraz K2 lecz nie widzę poprawy (z punktu wizualnego) w moim wieku jest to ważne... czytałem na internecie o licówkach... czy może lepiej zaczekać jeszcze rok? Jeśli możliwe byłyby licówki to jakie? (porcelanowe, kompozytowe?...) Proszę o pomoc i ile kosztowałby taki zabieg?
Dzień dobry, licówki kompozytowe dają ładny naturalny efekt i pozwalają pokryć niedoskonałości zęba bez jego szlifowania,
Przeciwieństwie do licówek porcelanowych gdzie ząb trzeba częściowo opiłować. Ceny w roznyc[h gabinetach są różne, trzeba się dowiadywać u mnie tak licowka kosztuje 200,00 zł.
Pozdrawiam

Według powyższego opisu, domniemam, że pacjentowi najbardziej zależy na estetyce i finalnym efekcie pracy na zębach przednich. Nie wolno jednak zapominać, że wykonanie pracy w postaci np. licówek, które pozwalają cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, powinno zostać poprzedzone diagnostyką tych zębów, czy w ogóle możliwe jest wykonanie takiej licówki i jeśli tak, to czy nie są potrzebne inne zabiegi w tej okolicy. To wpływa przede wszystkim na czas pracy i finalną cenę. Może się okazać, że licówki nie są konieczne na każdy z zębów. Pełnej oceny zawsze dokonuje się w gabinecie. Licówki porcelanowe są trwalsze, ich estetyka nie ulega pogorszeniu po wielu latach, są natomiast droższe i w większym lub mniejszym stopniu wymagają szlifowania. Licówki kompozytowe wykonywane w gabinecie są oczywiście tańsze, jednak materiał kompozytowy nie daje gwarancji utrzymania się dobrego efektu wizualnego na dłużej niż kilka lat. Licówka porcelanowa zawsze będzie licówką docelową. Kompozytowe to świetne rozwiązanie, jeśli mamy świadomość, że za kilka lat wykonamy nowe i nie chcemy w tej chwili wydawać większych kwot. Ceny licówek porcelanowych zaczynają się zazwyczaj od 1000 zł. Kompozytowe są tańsze i nie powinny być droższe niż 800 zł (bezpośrednie). Wszystko zależy od ich jakości, użytych materiałów. Proszę nie zapominać, że mogą być potrzebne inne zabiegi towarzyszące i ich ocena odbywa się w gabinecie podczas wizyty. Jeśli chodzi o suplementację witamin i stan uzębienia, to uzyskanie pełnej odpowiedzi też powinno się odbyć po przeglądzie i pełnej ocenie uzębienia u stomatologa.