Mam 14 lat i jestem strasznie dziwna. Bierze się to wszystko według mnie z lenistwa ale o co chodzi

1 odpowiedzi
Mam 14 lat i jestem strasznie dziwna. Bierze się to wszystko według mnie z lenistwa ale o co chodzi tak dokładniej. Nie mam żadnej pasji niczym się nie interesuje szczerze nie chce mi się. Nie mam depresji ani żadnej tego typu rzeczy, normalnie jem myje się chętnie wychodzę ze znajomymi nawet codziennie. Nie chce mi się za to sprzątać uczyć. Wiem że czytając to od razu się nasuwa myślę że poprostu jak większość nie chce mi się wykonywać obowiązków domowych i jestem strasznie leniwa. Jak to zwalczyć? Jestem na tyle dziwna że ostatnio z 2 razy, gdy mi się nudzi wezmę nożyczki i robię sobie kreski na ręce lub obcinam sobie włosy tak z nudów , nie rozumiem tego robię to wszystko z nudów, nie lubię bólu, chodzę spać o 3/4 mimo że chce mi się spać to jestem za leniwa żeby się przebrać, i położyć. W weekendy wstaje nawet o 12.13 dziś nawet o 16. Chodzę czasem na zajęcia w szkole żeby mieć wyższą średnią wychodzę ze znajomymi ale w domu nie potrafię nic zrobić jestem za wszystko za leniwa w dodatku streasnzie mnie męczą moje myśli mam 4 znajome osoby które znam od przedszkola oprócz nich przez całe życie nie poznałam nikogo przez to że nie umiem rozmawiać wstydzę się ludzi. Mam wrażenie że wszystko co powiem jest nei śmieszne i że każdy myśli że jestem głupia. Gdy już jest sytuacja w której do kogoś się odezwę lub zapytam o coś to długo myślę o tym że mogłam użyć innych słów powiedzieć to inaczej i że ta osoba myśli teraz że jestem głupia. Wiem że ludzie tak nie myślą i nie zwracaj na to uwagi jak im odpowiem na pytanie o np lekcje ale nie mogę się pozbyć tych myśli. W dodatku mam wrażenie że z tymi 4 osobami przyjaźnie się z przyzwyczajenia wiadomo lubimy się i spędzać ze sobą czas ale ona również nie mają innych znajomych ewentualnie 1/2 ale to i tak więcej ode mnie. Przez to strasznie się boję o to że. Wliceum będę samotna i nikogo nie poznam boję się że nikt mnie nie polubi bo jestem nudną bo naprawdę taka jestem, tak samo boję się że nie dostanę się do liceum bo praktycznie się nie uczę ale strasznie mi się nie chce. Chce się dostać do tego liceum na matfix bo matematyka to jedyny przedmiot który w miarę lubię nie mam żadnych planów na przyszłość mam zamiar tam iść tylko DLatego bo to jedyny kierunek który nei jest takim który nie podoba mi się kompletnie. Moje życie jest nudne nie chce mi się nic, nie mam myśli samobójczych ale po prostu nie widzę sensu by żyć jestem za leniwa na życie. Wiem że jest to z mojej winy ponieważ mam z kim wyjść na dwór mam git rodziców ale nie chce mi się robić nic aby to zmienić, okej wyjdę ze znajomymi pojadę na wakacje ale będąc w domu w wolnym czasie esiedxe po 13 godzin i oglądam rzeczy na telefonie które nawet mnie nie interesują bo nie chce mi się nawet wstać poćwiczyć znaleźć hobby posprzątać. Jeszcze dodam że neigdy nei miałam chłopaka wiem że jestem jeszcze młoda/ mała ale chodiz o to że nawet nie miałam możliwości go mieć bo rozmawiałam prze cała podstawówkę (nawet jeśli chodzi o zwykle cześć) z trzema chłopakami. nie wyobrażam sobie podejść do jakiś osób ani napisać nie widzę opcji aby poznać kogokolwiek nowego. Dodam że normalnej w szkole super się czuje często jetsem radosna po prostu siedząc w domu sama ze sobą bierze mnie na takie przemyślenie i jest to męczące
Dzień dobry. Z tego co napisałaś wynika, że jesteś w kryzysie. Cechuje Cię negatywne myślenie o sobie, spadek motywacji, poczucie bezsensu istnienia. Może to być kryzys związany z Twoją aktualną fazą rozwojową, warto jednak skonsultować to ze specjalistą. Możesz udać się do lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu zaproponuje pomoc u konkretnego specjalisty.